Başbakan Erdoğan'dan TSK'ya destek

Başbakan Erdoğan'dan TSK'ya destek.12589
  • Giriş : 19.07.2008 / 15:43:00

Generlkurmay'ın ordudaki bir iç soruşturmanın Ergenekon operasyonlarıyla bağdaştırılmasına gösterdiği tepkiye Başbakan Erdoğan'da destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik hukuk dışı saldırılara sıcak bakmayacaklarını ve asla kabullenmeyeceklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile görüşmesinden sonra düzenlediği ortak basın toplantısında Genelkurmay Başkanlığı’nın dün bir gazetede çıkan haberden sonra yaptığı sert açıklamaya ilişkin bir soruyu yanıtladı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda devam eden bir iç operasyonun Ergenekon soruşturmasıyka bağdaştırlmasına tepki gösteren Genelkurmay'a destek veren Başbakan Erdoğan, TSK'ya yönelik hukuk dışı saldırılara sıcak bakmayacaklarını söyledi.

HİÇ BİR KURUM VE FERT KABULLENMEZ

Bir gazetecinin Genelkurmay’ın açıklamada, “TSK’ya hukuk dışı saldırılar yapıldığı ve bu konuda Türk milletinin de yasal ve demokratik tepki göstermesi beklentisinin" dile getirildiğini anımsatması üzerine, bunun kabullenmez olduğunu söyleyen Erdoğan şöyle konuştu: “Silahlı Kuvvetlerimize karşı hiçbir zaman hukuk dışı bir eylemin içinde olmayı Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir vatandaşı, ferdi kabullenmez. Hiç bir kurumu da kabullenmez. Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir anayasal kurumuna da hukuk dışı saldırıda bulunmayı hiçbir vatandaş kabullenmez. Silahlı Kuvvetlere karşı hukuk dışı saldırılara hiçbir zaman sıcak bakmamız ve Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir vatandaşının da sıcak bakması inanıyorum ki mümkün değildir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*