Başbakan Erdoğan'dan ülkücü slogan

Başbakan Erdoğan'dan ülkücü slogan.15742
  • Giriş : 03.11.2008 / 09:37:00
  • Güncelleme : 03.11.2008 / 09:37:29

Başbakan Erdoğan, bir dönem MHP'lilerin sıkca kullandığı bir sloganı Hakkari'de açıkça ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Hakkari'de MHP'nin bir dönem her miting alanında duymaya alıştığımız bir sözü DTP'liler için kullandı. Konuşmasında DTP'yi bölge insanının duygularını istismar etmekle suçlayan Erdoğan, "istemiyorsanız çeker gidersiniz" diye seslendi!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu ziyaretlerinin Hakkari durağında, MHP'nin ünlü sözünü DTP için söyledi ve "beğenmeyen çeker gider" dedi. Erdoğan'ın bu sözleri geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz İnternethaber yazarı Kemal Çapraz'ın fikir babası olduğu ve bir dönem MHP tarafından da sıkça kullanılan "ya sev ya terket" sözlerini hatırlattı.

Erdoğan, Yüksekova ilçesinde yaptığı konuşmada Kürt kökenli vatandaşların istismar edildiğini, terörden nemalanmaya çalışanlar olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, Öcalan'ın işkence gördüğü iddiasını da, "yerel seçim öncesi ortaya atılan senaryo" olarak değerlendirdi.

Erdoğan, terörden destek alanların Meclis'te olduğunu da söyledi.

AK Parti'nin Hakkari Merkez İlçe Kongresi'nde konuşan Başbakan bölge belediyelerinin Kürt kökenli vatandaşları istismar ettiklerini, kimlik siyaseti yaparak, oy toplamayı hedeflediklerini ifade etti, "Çekirge bir atlar, iki atlar üçüncüde işi biter. Bunlar da fazla atlayamayacaklar. Her geçen gün eriyecekler ve benim milletim bunlara gereken dersi er veya geç verecek" dedi.

Erdoğan, "Şu anda geldikleri noktanın çok daha gerisine gidecekler. Niçin? Çünkü terörle demokrasi bir arada olamaz, bunu böyle bilelim" diye konuştu.
Başbakan, bölge belediyelerini eleştirerek, "Bunların bu ülkenin ne topraklarına saygısı var, ne de buralarda yaşayan vatandaşıma saygısı var. Yok. Ve bunlar benim Kürt kökenli vatandaşlarımı istismar ediyorlar. Bunlar kimlik siyaseti yapıyorlar, kimlik siyaseti yapmak suretiyle, etnik ayrımcılık yapmak suretiyle buradan oy toplamayı hedefliyorlar" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*