Başbakan Erdoğan'ı güldüren slogan!

Başbakan Erdoğan'ı güldüren slogan!.10602
  • Giriş : 05.03.2009 / 02:40:00
  • Güncelleme : 04.03.2009 / 23:33:41

Erdoğan, Manisa mitinginde hükümet olarak Manisa'da yaptıkları yatırımları anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, ''Şu anda birileri 'şöyle demiş' diye biz kömür dağıtımını durdurmayacağız. Kömürü nerede, nasıl kullandığımızı gayet iyi biliyoruz'' dedi.

Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, hükümet olarak Manisa'da yaptıkları yatırımları anlattı. Manisa'da hükümetin sosyal yardımlarının tutarının 91,5 milyon TL olduğunu, bunu ''fakir fukaraya, garip gurebaya'' verdiklerini belirten Erdoğan, kömür yardımlarından rahatsızlık duyanların olduğunu belirtti. Erdoğan, şöyle konuştu:

''Biz bu yardımları niye başlattık? Bir, kömür ocaklarımız tamamen kapatılmıştı. Bunları istedik ki harekete geçirelim. İki, binlerce issiz kardeşimize orada iş çıktı. Üç, bunun bağlantısı olarak kamyonlarımıza iş çıktı, kamyonlarımız iş yapmıyordu. Ve bunu biz artırarak devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz. Şu anda birileri 'şöyle demiş' diye biz kömür dağıtımını durdurmayacağız. Kömürü nerede, nasıl kullandığımızı da gayet iyi biliyoruz. Şu anda kömür yardımları olarak Manisa'da 34 bin ailemize 110 bin ton kömür yardımı yaptık.''

Manisa'da 2002 yılına kadar sadece 92 kilometrelik bölünmüş yol bulunduğunu, 6,5 senede bunun üzerine 173 kilometre duble yol ilave ettiklerini ifade eden Erdoğan, ''Yani 79 senede yapılan duble yolun 2 katını biz yaptık'' dedi.

İzmir-Ankara yolunun önemli bir bölümü olan 68 kilometrelik Salihli-Kula-Selendi ayrımının da açılışını bugün gerçekleştireceklerini dile getiren Erdoğan, Manisa'daki çiftçilere 617 milyon TL destek verdiklerini kaydetti.

Manisa'da bu yolculuğu sürdüreceklerini, 5 yıldır kentte görev yapan belediye başkanı Bülent Kar ile hizmete devam edeceklerini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Manisa'nın evladı olarak Bülent Bey ile bu dönemde inşallah çok daha başarılı bir hizmeti yaşayacağız. Biz sizin emanetinize nasıl sadakatle bağlı kaldıysak, sizin emaneti nasıl yücelttiysek, ben inanıyorum ki sizler de size emanet ettiğimiz belediye başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, belde belediye başkanlarımıza, tümüne sahip çıkacaksınız. İl genel meclis üyelerimize, belediye meclis üyelerimize sahip çıkacaksınız. Gelin bu medeniyet yolculuğuna kaldığımız yerden devam edelim. Gelin Türkiye'yi dünyanın zirvelerine taşıyalım. Gelin 29 Mart günü mührü AK Parti'ye basalım. Bu ülkenin mutlu ve müreffeh geleceğini hep birlikte inşa edelim.''

DAVOS'A GİTME, AKHİSAR'A GEL

Erdoğan, miting sırasında ikindi ezanı okununca konuşmasına ara verdi.

Ezanın bitmesinin ardından ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' sloganı atan vatandaşlara ''Biz sizlerle gurur duyuyoruz'' diye karşılık veren Erdoğan, vatandaşların, ''Davos'a gitme, Akhisar'a gel'' sloganına gülerek, ''Akhisar'a çok geldik, gene geleceğiz'' diye yanıt verdi.

Erdoğan, konuşmasının sonunda vatandaşlara, ''Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet'' sloganını tekrarlattırarak, ''İşte biz bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz'' dedi.

Erdoğan, vatandaşlara ayrıca ''Sen Türkiye'sin büyük düşün, Sen Manisa'sın büyük düşün'', ''İşimiz hizmet, gücümüz millet'', ''Durmak yok yola devam'', ''Durmak yok, hizmete devam'', ''Her şey Türkiye için'' sloganlarını da tekrarlattı.

Mitingin sonunda Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile vatandaşlara karanfil dağıttı, belediye başkan adaylarıyla el ele poz verdi.

Mitingin ardından Başbakan Erdoğan, Manisa Valisi Celalettin Güvenç'i makamında ziyaret etti.

NOTLAR

Miting nedeniyle Valilik binası, miting alanı ve toplu açılış töreni yapılacak spor salonu civarında geniş güvenlik önlemi alındı.

Cumhuriyet Meydanı altındaki yer altı otoparkına güvenlik nedeniyle araç alınmadığı öğrenildi.

Vatandaşlar güvenlik kontrollerinin ardından miting alanına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü, mitingde toplam bin 34 personel görevlendirdi.
Alanda kalabalık nedeniyle baygınlık geçiren bazı vatandaşlara sağlık ekiplerince müdahale edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*