Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları.11756
  • Giriş : 08.10.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 08.10.2008 / 00:08:00

Erdoğan: Suçlu değil, çözüm arayalım. Gün, birlik günüdür.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Yüreklerimizin ne kadar yangın yeri olduğu ortada. Bir bayram ertesi Aktütün'de toprağa şehit düşen yavrularımıza Allah'tan rahmet, aillerine milletimize sabır ve metanet diliyorum. Bu acıyı dindirmek ve bu ateşi söndürmek için açık ve seçik ifade ediyorum. Bütün farklılıklarımızı ayrılıklarımızı bırakır bir ve bütün oluruz. Biz kardeşliğimize sevgimize kasteden hainler bu topraklardan er ya da geç tecrit olacaktır. Terörün tek hedefi gencecik mehmetçikler değil bu millettir. Kirli başka zihin ve odaklar olduğunu hep bir ağızdan ifade etmeliyiz. Hedef milletin birliği beraberliği ve asırlardır devam eden kardeşliğidir.

Varlığıonı istikrarsızlıktan huzursuzlukta arayanlar hiç de az değil. bu irade 70 milyonun iradesidir. Bu iradeyi kırmaya çalışanlar beyhude bir çaba içindedir. Hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Sözün azaldığı söz söylemenin zor olduğu zamanda mşilletin hissiyatına tercüman olmak istiyorum. terün karşında tek yürek olmayanlar kendi vicdansızlıklarına yansınlar. şehit analarının feryatlarına duymayanlar kedi hallerine yansınlar. Bu ülke bu millet bu vatan birdir ve bütündür.

Terörün açık hedefi millette yılgınlık yaratmaktır. Tepkisel davranışlar terörün amacına hizmet eder. sağduyulu olmalı terörün amacına hizmet etmemeliyiz. Söylem ve eylemlerimize dikkat etmeliyiz. Tepkisel davranışlar mesleyi çözmez. Bu milletin kardeşliğine birliğine yönelik söylemlere yteröristlere hizmet eder millte olma iddiamızı yaralar. herkes kardeşliği pekiştirmeye hassasiyet göstermelidir.

Türkiye'nin sabrını sınayanlar vakur duruşunu farklı yorumlayanlar bunda ne kadar yanıldıklarını er ya da geç görecektir. Bu kanı durdurmak için ne gerekiyorsa yapacağız.

Bir şeye dikkat ediyorum. Bir yanlışa buradan dikkat çekmek istiyorum. Suçlu aranıyor. Suçlu aramaktan ziyade çözüm artıyoruz. Eksikler olabilir vardır. Biz bu eksikleri gidermek için çalışıyoruz. Biz her zaman şunu söyledik. güvenlik güçlerimize polisimize bir eksik varsa söyleyin. Bugüne kadar ne istenildiyse yaptık. yapmaya devam ediyoruz. her türlü eksikliği gidermeye hazırız.

Bölgeyi havadan ve karadan iyi bilen biriyim. Koşulların ne denli zor olduğunu iyi bilenlerdenim. Bilmeyenler rahat konuşuyor. Kimse terör ve kan üzerinden siyaset yapmasın. Şehitler ve gaziler üzerinden, kan üzerinden siyaset yapanlar o kanın içinde kendileri boğulur.

Umuyorum ki yarın Meclis'imize gelecek tezkere konusunda da milletvekillerimiz gerekli olanı yapacaktır. Bütün partiler TBMM'de ortak irade sergilemeli.

Devlete ve askere silah çekenler bu millete açık düşman oldukları açıktır. Terör örgütüne silahtan vazgeç diyemeyenlerin bize bu mücadeleden vazgeç demeye hakkı yoktur. gün birliğimiz gösterme günüdür. birlik ve beraberliğimiz kardeşliğimiz ortaya koymalıyız. bunları devam ettirmeliyiz ki terör  zemin bulamasın. Milletimizn birliğini koruyacağız. Demokratik iradeden bir tek geri adım atmayacağız.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*