Başbakan Erdoğan'ın kemençeli türkülü konuşması

Başbakan Erdoğan'ın kemençeli türkülü konuşması.50495
  • Giriş : 06.04.2008 / 08:22:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: "Bu ülkenin nüfusunun çoğalması lazım.”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Oy benum sevdiceğum. Olur mu böyle, olur mu böyle keder"

Başbakan Erdoğan, Erzurum’da partisinin İl Kadın Kolları Kongresi ve Doğu Anadolu Kalkınma İşbirliği Köprüsü Programı’nda şöyle konuştu: “Alman Şansölyesi Schröder bana bir toplantıda ‘Biz çok büyük bir yanlış yaptık’ dedi. ‘Hayırdır’ dedim. ‘Zamanında nüfus artışını sağlayamadık, Alman nüfusunu azalttık’ dedi. ‘18 yıl sonra Türkiye’den insan ithal etmeye başlarsak size ihtiyacımız olur’ dedi. Bu ülkenin nüfusunun çoğalması lazım.”

Erdoğan, kalabalığa “Demokrasi mücadelesi öyle rahat bir mücadele değildir. Asla tahriklere kapılmayacağız. Biz beraberiz, bütünüz, diriyiz” dedi ve ‘Beraber yürüdük biz bu yollarda’ şarkısını söyletti. İstiklal mücadelesinin Erzurum’da başladığını, kendilerinin de ‘istikbal’ mücadelesine yine Erzurum’da başladıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan, “Ey CHP hani siz çağdaştınız? Bunlar mürteci, asıl çağdaş olan biziz” diye konuştu. Erdoğan, kapatma davasına da değinerek, “Anayasa Mahkemesi işini yapar, hükümet de işini yapar. Neticesi şöyle olmuş, böyle olmuş, bizi ilgilendirmez. Millete hizmet yolunda faturayı nasıl ödediysek bundan sonra da öderiz” diye konuştu.

KÖR İMAM’ A GİTTİ

Erdoğan, daha sonra medyayı atlatarak ‘Kör İmam’ lakaplı Mahmut Kişioğlu’nu ziyaret etti. Erdoğan’ın, MSP döneminin önde gelen isimlerinden Kişioğlu’nun bozulan sağlığı ile yakından ilgilendiği belirtildi.

Başbakan Erdoğan, AKP Trabzon Gençlik Kolları kongresinde partililere, Adnan Menderes’in “Yeter söz milletindir” söylemiyle seslendi, konuşmasında yine Araf suresinden gönderme yaptı, kemençeyle bir Karadeniz türküsü mırıldandı. 19 Mayıs Spor Salonu’nda “son günlerde üretilen korku senaryoları ve gerilimlerle hiçbir yere varılamayacağını” tekrarlayan Başbakan şöyle konuştu:

İNANILIR OLMANIN MÜCADELESİ:

Benim 2001 yılında halka seslendiğim meydanda, rahmetli Adnan Menderes de bir konuşma yapmıştı. Menderes, “Yeter artık söz milletindir” demişti. Ben de aynı ‘Yeter artık söz de, karar da milletindir’ dedim. Biz barışın ve sevginin temsilcileriyiz. Dürüst ve inanılır olmanın mücadelesini veriyoruz. Bir rahmet rüzgarı esiyor, ben bunu sizin gözlerinizde görüyorum.

BİR GELSELER DE GÖRSELER:

Şu Trabzon türküsü ne güzel ifade etmiş: ‘Oy benum sevdiceğum. Olur mu böyle, olur mu böyle keder/O Sürmene Yaylasi 15 doktora bedel.’ Ah bir gelseler de görseler. O kederli, gergin, karamsar hallerinden, hastalıklardan kurtulacaklar. Ama cesaretleri yok ki, gelsinler. Bu milletle bir kucaklaşsalar, milletle aynı yöne bir baksalar, kronik, gerilim üzerine kurulmuş siyaset anlayışından kurtulacaklar. Ama yok...

SAĞDUYULU, SOĞUKKANLI, DİKKATLİ:

Biz AK Parti olarak bugüne kadar hiçbir gerilimin tarafı olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Sağduyulu olacağız. Soğukkanlı olacağız. Tahriklere ve fırsatçılara karşı son derece duyarlı olacağız. Aramıza nifak tohumları sokmak isteyenlere karşı dikkatli olacağız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious