Başbakan Erdoğan'ın korumalarına "drama" eğitimi

Başbakan Erdoğan'ın korumalarına
  • Giriş : 28.11.2007 / 11:38:00

Terörist saldırılar ve acil durum müdahalesi eğitimlerinden geçen korumalar ilginç bir kurs almaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma ekibi, polislerin son günlerdeki uygulamalarıyla şimşekleri üzerine çektiği bir dönemde ilginç bir kurs almaya başladı. Eğitim faaliyetlerini yoğunlaştıran ve halkla ilişkiler konusuna ağırlık veren dersler alan Başbakanlık korumaları, şimdi de tiyatro derslerine başladı. Terörist saldırılardan Uzakdoğu spor tekniklerine, ilkyardımdan acil durum müdahalesine kadar bir dizi eğitimden geçirilen Başbakanlık korumaları, eğitim faaliyetlerini arttırdı.

Başbakan Erdoğan'ın koruma ekibinde bulunan 200'e yakın polis, şimdi de halkla ilişkiler yönünü güçlendirici kurslara ağırlık verdi. 'Drama yönetimi' başlığıyla tiyatro eğitimi alarak bir ilke imza atan Erdoğan'ın korumalarına bu konuda Devlet Tiyatroları sanatçılarının destek olduğu bildirildi.

STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ DE ALACAKLAR

Tiyatro sanatçıları tarafından Polis Akademesi'nde verilen derslere, Başbakan'ın yakın korumaları yoğun ilgi gösterdi. Korumaların drama dersi almalarındaki amacın da 'vatandaşla temas ve ilişkilerde daha yapıcı olunması' ve 'vatandaşın psikolojine göre muamelede bulunulması' olduğu belirtildi. Korumalara, aynı zamanda 'stres yönetimi' ve 'çatışma yönetimi' konularında da özel eğitim verilmeye başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious