Başbakan Erdoğan'ın seçim otobüsü kışlaya sokulmadı

Başbakan Erdoğan'ın seçim otobüsü kışlaya sokulmadı.8935
  • Giriş : 29.06.2007 / 12:22:00
  • Güncelleme : 29.06.2007 / 12:30:25

Yozgat ve Tokat mitinglerinin ardından helikopterle Çorum'a gelen Erdoğan, Akıncılar Kışlası'na indi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yozgat ve Tokat mitinglerinin ardından helikopterle Çorum'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akıncılar Kışlası'na indi. Kışla içerisine parti otobüsü alınmayınca Başbakan Erdoğan, helikopterden indikten sonra otomobil ile nizamiye dışına kadar gelerek partisinin seçim otobüsüne bindi.
Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede Başbakan Erdoğan, otobüsten halkı selamlayarak ve çocuklara oyuncak dağıtarak mitingin yapıldığı Abide Kavşağı'na geldi. Burada, yaklaşık 10 bin kişinin Türk bayrağı ve parti bayraklarıyla karşıladığı Başbakan, muhalefete yüklendi.
Üzerinde muhalefet partisi liderlerin yer aldığı ‘Maskeli beşler’ filminin afişi, Başbaşan Recep Tayyip Erdoğan'ın dikkatini çekti. ‘Kim düşündüyse iyi düşünmüş’ diyerek sözlerine başlayan Başbakan Erdoğan, milletin vekillerinin millete saygı duymadığını söyleyerek, “Milletin vekilleri görevlerine gelmiyorlar. Doktorun görevi nedir? Hastanede hastasına bakmak. Millet vekilinin görevi yasa çıkarmak. Ama ne CHP vekilleri, ne ANAP'lı vekiller meclise gelmediler. Onların milliyetçi olmalarına bakmayın. Asıl olan lafla değil, icraatla milletin karşısında olmaktır'' diye konuşarak Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecine de değindi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
Cumhurbaşkanı Sezer'in 330, Süleyman Demirel ve merhum Özal'ın 200 küsür oyla seçildiğini hatırlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül'ün 357 oy aldığını belirterek, “Şimdi soruyorum, 357'mi büyük, 330'mu? Diğerleri Cumhurbaşkanı oluyor da şimdi niye olmuyor? İşte bu seçimler bu nedenle önem arzediyor. Siz bunun için 5 diyorsunuz. Kartonlara yazmışsınız 367 yetmez 400 diye. Belli ki basiret sahibi millet kararını verdi. Kararınız hayırlı olsun'' dedi. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sezer ve muhalefet liderlerinden söz ederken vatandaşlar da ‘yuh’ çekti.

MEYDANLAR BOŞ DEĞİL
Şehitlerin siyasi istismar edildiğini söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir damla şehit kanını 550 milletvekiline değişmeyeceklerini yine dile getirerek bu ruhla yetiştiklerini ve yol aldıklarını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bölücü elebaşısını kendilerine teslim ettikleri zaman İmralı'da onları misafir eden biz miydik. Yoksa bizden öncekiler miydi? Şu anda sağda solda idam kararı varmış da biz yapmıyormuşuz diye bilgi yayıyorlar. Bunlar ‘kaç tane oy çelebiliriz’ onun gayretindeler. Dürüst davranın, faturayı bize kesmeyin. Bu hareketinizi edebinize ve ahlakınıza uygun değil. Şimdi gerçeği söylemek zorundayız. Çünkü siyasi ahlak bunlarda iflas etmiş. Meydanı boş bulur muyuz gayreti içindeler. Meydanlar boş değil'' diye konuştu.

HAYATI ÖTV KAÇAKÇILIĞI İLE GEÇMİŞ
Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ı da ağır eleştirilerde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mazotun 1 YTL'ye indirileceği vaatlerine de şöyle yanıt verdi:
“Bu ülkenin petrol kuyusu mu var. ÖTV'yi kaldıracağım diyor. Hayatı ÖTV kaçakçılığıyla geçmiş. Bu ülkenin geliri vergidir. Vergi olmayınca, hizmeti neyle yapacaksın. İmar Bankası’nın bu ülkeye faturası 9 katrilyon. Bu parayı biz ödedik. Bunları benim milletimin bilmesi lazım. Ben hatırlatma görevini yerine getiriyorum. Hep kuru sıkı atıyolar. Geldiğinde 2000 Avro işsizlik maaşı verecekmiş. Nasıl veriyorsun. Sen önce babanın borcunu öde. Uluslararası mahkemelerde mahkum olmuş insanlarsınız. Siyaseti dürüst yapın. Biz iki anahtar vaat edenleri gördük. Şimdi de Sayın Baykal çıkmış AKP ne verirse ben üç mislini veririm diyor. Bunların siyaseti gölge siyasetidir. Benim vatandaşım bu siyaseti yutmuyor.'' Mitingde, sıcak havadan bunalan yaklaşık 10 kişi baygınlık geçirdi. Bayılan vatandaşlara ilk müdahale alanda hazır bulunan sağlık görevlileri tarafından yapıldı. Mitingin ardından vatandaşları selamlayarak alandan ayrılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Çorum Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious