Başbakan Erdoğan'ın talimatını anında uygulayan Vali

Başbakan Erdoğan'ın talimatını anında uygulayan Vali.63327
  • Giriş : 29.12.2007 / 23:47:00

Erdoğan'ın valilere verdiği, 'Şoför mahalline oturup fakirlere kömür dağıtın' talimatını hemen uyguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan'ın vali ve kaymakamlara verdiği, 'Şoför mahalline oturup fakirlere kömür dağıtın' talimatı çerçevesinde Elazığ Valisi Muammer Muşmal, kömür yardımı dağıtımına katıldı.

Vali Muşmal, Elazığ'da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan kömür yardımı dağıtımına katıldı. Muşmal, Üniversite Mahallesi'ndeki dağıtım sırasında kendisi de kamyondan kömür torbası indirdi, dağıtımdaki görevlilere yardımcı oldu. Muşmal, bu yıl il merkezindeki fakir ve muhtaç ailelere hane başına 625 kilo olmak üzere, toplam 10 bin ton kömür dağıtımı yapılacağını söyledi.

Kömür dağıtımının ekim ayı sonunda bitirilmesi gerektiğini, ancak ellerinde olmayan nedenlerle bu sürenin uzadığını belirten Muşmal, bugüne kadar 6 bin ton kömür dağıtımı yaptıklarını kaydetti.

Ocak ayı sonuna kadar dağıtımı tamamlayacaklarını anlatan Muşmal, kömürlerin düzenli olarak vatandaşların evlerine bırakıldığını belirterek şöyle konuştu:

"Yakılamayacak derecede kötü, tozlu olan kömür olursa, vatandaşlarımız bize bildirsin. Çünkü devletimiz bu kömürlerin parasını ödemekte. Kalitesiz kömürler iade edilecek. Vatandaşlarımız kömürlerini huzur içinde yaksın. Mahalle muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Biz dağıttıktan sonra, kömür alamayan çok fakir fukara varsa bize haber versinler. Biz onların her türlü ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Bu bizim görevimiz."

Başbakan ne demişti?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 24 Aralık'taki AKP İletişim Merkezi'nin programında valilere ve kaymakamlara kamyonların şoför mahalline oturup kömür dağıtmaları talimatı vermişti. Erdoğan şöyle demişti:

"Tüm valilerimiz, tüm kaymakamlarımız şunu bilecek; Eğer evinde sobası yoksa sobasını da al. Benim fakirim onurludur, gururludur. Senin kapına gelmesini beklemeyeceksin. Ne yapacaksın, beklemeyeceksin. Gideceksin, arayacaksın, bulacaksın. Muhtarlarla irtibatı kuracaksın. Nerede fakir var, nerede garip var. İcabında sayın valim, sayın kaymakamım atlayacaksın kamyonun şoför mahalline. Gerekirse sen gideceksin, kapıyı çalacaksın kömürü sen vereceksin, sobayı sen vereceksin."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious