Başbakan Erdoğan'dan tarihi konuşma!

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan konuşmasında Deniz Baykal’a yükleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Endişelerin yerini istikrarlı büyüme ve kalkınma aldı. Biz ne yaptıysak Türkiyemiz için yaptık.

Bugün önemli bir seçimin arefesindeyiz. Türkiye 11’inci cumhurbaşkanını seçmeye hazırlanıyor. Adaylık için son başvuru yarın. Türkiye’ye hizmet için önümüzdeki her saati bir fırsat olarak gördük. kavgalardan ve tartışmalardan uzak kalmaya çalıştık. Millet iradesinin içlerine sindiremeyenleri küçümseyenlere

Çocuk bayramında bile milyonlarca çocuğumuza kötü örnek olan, onlarca dış temsşilcinin izlediği bir toplantının havasını bozmayan bir siyaset anlayışında biz milletimizin vakarını temsil ettik. Bayramı bilselerdi Türkiye’deki istikrara faydaları olurdu. Millet gerginlikten beslenen bu siyaset anlayışından ok büyük rahatsızlık duymaktadır. Bize milletimizin verdiği mühletin tamamını projlerimizi tamamlamak ve hizmetlerimizi sürdürmek için kullandık. Masa başında vehim üzretmenin bu ülkeye faydası yok.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayları Abdullah Gül için tüm vekil ve bakanların kanaatlerini aldıklarını ifade etti.

Erdoğan gidip balıkçıdan, piknik yapan vatandaştan bile nabız aldığını söyledi.

Tayyip Erdoğan, Karadeniz sahil yolunun açılışında dahi halka danıştığını söyledi. "Acaba Türkiye ne diyor" diye araştırdıklarını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grubu’na sesleniyor. Abdullah Gül ile toplantıya gelen Erdoğan uzun süre ayakta alkışlandı.

Başbakan Erdoğan: "Millet iradesinin tecellisi olan yüce Meclisimizi inanıyor ve güveniyorum. Yürüyüşümüze emin adımlarla devam edeceğiz. Cumhuriyetin kurucu ilkelerini birbirinin alternatifi olarak görmedik. AK Parti kadroları olarak ülke üçün her türlü fedakarlığı gösterdik." dedi.

Başbakan Erdoğan konuşmasında Deniz Baykal’a yükleniyor. Erdoğan, 23 Nisan’da ortamı geren Baykal için "Huzur ve istikrar varsa onların gerilen siyasetlerine rağmen vardır" dedi.

Ayrıca Erdoğan, bu gerginlikten beslenen siyasetten rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious