Başbakan eylemcisi; 'Kimseden para almadım'

  • Giriş : 20.02.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Mersin'e yaptığı gezide, protesto gösterisinde bulunan ve tartışan çiftçi Kemal Öncel, üslubunun yanlış olduğunu belirtmesinin farklı çevreler tarafından, farklı düşüncelere neden olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öncel, Kuyuluk beldesinde yaşadığı evininde içinde bulunduğu narenciye bahçesinde düzenlediği basın toplantısında, eylemini bir çiftçi olarak, Başbakan'a çiftçilerin sorunlarını iletmek için yaptığını ve daha sonra başbakanın çok incindiğini görerek, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirmek için açıklama yaptığını söyledi.

Açıklamasının farklı kesimlerce, farklı yerlere çekildiğini öne süren Öncel "Ben bu yola ölümü göze alarak çıktım. Ama canı sağolsun benim şerefimle oynayanların. Benim hak ve hukukumu koruyamayan devlet, benim şerefimle oynayanların hukukunu koruyacak mı? Ben şerefimle yaşadım, Allah"ım şerefli ve hayırlı bir ölüm nasip etsin. Ben psikopat, şerefsiz, şovmen, aklından zoru olan, profesyonel ve seri eylemci birisi değilim. Bana kötü söz söyleyen, ahlak ve şeref fakirlerine, kötü söz sahibine aittir diyorum ve iddialarını ispat etmeye davet ediyorum. Satılmadım ve hiç bir kimseden de beş kuruş para almadım. Aksini söyleyenlerin bence kan tahlilinin yapılmasına ihtiyaç var'' diye tepkisini dile getirdi.

Toplumun değerlerine sahip çıkamaz hale geldiğini iddia eden eylemci Çiftçi Öncel, Başbakan'a yaptığı eylemle Türkiye'nin her tarafından övgüler aldığını ve bir dakikada Türkiye'nin bir numaralı adamı olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: " Beni sesiniz olarak gördünüz. Sisteme olan isyanımı gördünüz. Benim bir Allah'a can borcum var. Allah'tan başka kimse onu alamaz, insanlar sadece sebep olurlar.''

Gazetecilerin para aldığınız mı iddia ediliyor tehdit mi alıyormusunuz? şeklindeki sorusuna ise Öncel şu şekilde cevap verdi: "Başbakanımın incindiğini ve üzüldüğünü görüp, bundan dolayı beni yanlış anlamamasını istediğimde, insanlar beni farklı şekilde yorumladı. Ancak, ben kimseden 5 kuruş para alarak o açıklamayı yapmadım. Şerefimi ve onurumu hiç bir zaman satmadım ve satılmadım. İnsanlar benim yaptığım eylemi farklı noktayla getirdiler. Halbuki benim Başbakanımız ile bir polemiğim yok. Piyasada şerefini parayla sattı, para aldı iddiası var. Sadece buna açıklık getirdim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious