Başbakan haftasonu Güneydoğu'da

Başbakan haftasonu Güneydoğu'da  .15166
  • Giriş : 14.03.2008 / 12:51:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin kadın ve gençlik kolları kongrelerine katılmak üzere cumartesi ve pazar gününü Güneydoğu'ya ayırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan Cumartesi günü ilk gezisini eşinin memleketi ve ilk milletvekili seçildiği Siirt'e yapacak. Burada Partisinin İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Kongrelerine katılmak üzere Siirt'e gidecek olan Erdoğan aynı gün Batman'a geçecek. Buradaki kadın kolları kongresine katılacak Erdoğan geceyi geçirmek üzere Şanlıurfa'ya gelecek. İstirahat etmek için geceyi Şanlıurfa Polisevi'nde geçirecek Erdoğan, Pazar günü saat 12.00 ile 13.30 arası Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda partisinin İl Kadın Kolları Kongresine katılacak. Kongre sonrasında valiliği ziyaret edecek Erdoğan'a Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan tarafından brifing verilecek. Erdoğan brifing sonrasında saat 14.30'da Şanlıurfa'dan Mardin'e hareket edecek.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Ata uçağıyla bölgeyi ziyareti sırasında beraberinde eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ile bölgenin AK Partili milletvekilleri katılacak. Alınan bilgiye göre Erdoğan'ın Güneydoğu'ya yapacağı çıkarma sırasında GAP paketine yönelik yapacağı açıklamaları şimdilik askıya aldığı ve önümüzdeki ay Diyarbakır'a yapacağı gezi sırasında açıklaması bekleniyor. Paketin omurgasını ise GAP oluşturuyor. Erdoğan'ın GAP'ın tamamlanmasına yönelik Güneydoğu'ya yaklaşık 15 milyar dolarlık bir yatırım planlıyor. Pakette barajlardan eğitime, sağlıktan sulama yatırımlarına kadar birçok başlık bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious