Başbakan: Bu pusula bozulmuş!

Başbakan: Bu pusula bozulmuş!.16145
  • Giriş : 10.03.2017 / 16:48:00
  • Güncelleme : 10.03.2017 / 16:48:29

Başbakan Binali Yıldırım, Düzce'de düzenlenen miting ile vatandaşlara seslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Binali Yıldırım, Düzce'de düzenlenen miting ile anayasa değişikliği referandumu hakkında halkı bilgilendirdi. Başbakan, anayasadaki sorunlar üzerinden yeni bir anayasanın gerekliliğini anlattı.

Yıldırım, "Anayasa bir ülkenin pusulasıdır. pusula bozulmuş, iş görmüyor. Bozuk pusula ile gemi ya batar, ya karaya oturur." dedi

Anayasa bir ülkenin pusulasıdır. pusula bozulmuş, iş görmüyor. Bozuk pusula ile gemi ya batar, ya karaya oturur.

15 temmuz'da halkın 15 temmuz'da halkın ve hahkkın gücü tankın gücünü alaşağı ediyor.

Birileri darbe anayasasının sistemninden nemalanıyor. Millete aba altından sopa gösteriyor.

Düzce bu kutlu yolculukta birilikte yürümeye var mısınız?

Yeni anayasa kutuplaşma yerine kucaklaşmayı sağlayan bir anayasa olacak.

bakan pazarlıkları , çeşitli ayak oyunları geride kalıyor.

"DİNLEYİN DİNLEYİN DEĞMEZ"

Yıldırım Kılıçdaroğlu'ndan bahsetmeye başladığında meydandan gelen yuh sesleri üzerine 'dinleyin dinleyin değmez' dedi.

Bakın bu anayasa değişikliğinde ne var ne yok... Artık yetki doğrudan millete geçiyor. Vatandaş milletvekili ile cumhurbaşkanı seçimini aynı gün yapıyor. Kemal Bey bizim anlatamadığımızı sen en güzel şekilde anlattın. Aslında teşekkür etmek lazım. Ama yardımcısı çıktı dedi ki Kemal Bey aslında hepsini biliyor ama tersinden okudu dedi. Eller ay'a bunlar yaya. Bu sefer o tutmadı, cahillikleri ortaya çıkınca çevir kazı yanmasın. Şimdi diyor ki ben onu öyle demek istemedim. Efendim Cumhurbaşkanı seçildi bir partiden. Meclisteki çoğunluk başka partiden olunca ne olacak diyor. Sen demiyor muydun tek adam olacak. Demek ki değilmiş. Meclis olacakmış. Meclis yasama yapıyor Cumhurbaşkanı da yürütme. Her iki kurumda 5 yıl boyunca milletten aldığı yetkiyle vazifesini yapacak. Siz kürsüleri işgal ederken biz her şeyi hesap ettik. Meclis ve Cumhurbaşkanının seçime gitmesi yetkisi var ama bir şartla. Meclis karar alırsa Cumhurbaşkanı da gidiyor.. Giderlerse hep beraber dururlarsa hep beraber. Onun için anlaşacaklar, 5 yıl milletin önüne sorun getirmeyecekler.

"BUNLARA ÇEKEBİLİRSİNİZ..."

Yıldırm "HDP'de hayır diyor. Kandili de başlarına yıkcağız. taşeronlarına da gereğiniz yapğacağız. " dediği anda meydanlardan gelen yuh seslerini bu kez durdurmadı bunlara diyebilirisniz bunlar bölücü dedi...

Kimse bu büyük ülkeyi bölmeye, parçalamaya, kardeşliğimizi bozmaya gücü yetemez. Türk, Laz, Gürcü, Çerkez, Alevi, Sünni, ayyıldızlı bayrak bizim. Düzce Meydanı'ndan söz veriyorum. Ülkenin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi her tarafı, 780 bin kilometre karenin her karış toprağı bizimdir, biriz, beraberiz, biz birlikte Türkiye'yiz. 16 Nisan 'evet' oylarınızla yeni Anayasa'yı yürürlüğe sokacağız ve ülkemizi bölmeye çalışan PKK, FETÖ, DEAŞ ve bilumum örgütlerinin de defterini düreceğiz. Kimse bu ülkeyi bölmeye asla ve asla cesaret edemeyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*