Başbakan için polis kırmızı alarma geçti

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pazar günü AK Parti Mardin İl Kongresi'ne katılacak olması polisi kırmızı alarma geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son günlerde bölgede yeniden tırmanan terör olaylarının ardından Mardin'de 4 tane canlı bombanın bulunduğu istihbaratını alan polis Mardin ve ilçelerinden güvenlik tedbirlerini üst düzeye çıkardı. Mardin'e giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı. Yabancı ve şüpheli araçlar didik didik aranıyor. Açık öğretim sınavları yüzünden sınava girecek polislerin yerine çevre illerden takviye polis Mardin'e geldiği belirtildi.

30 milletvekili ve 4 bakanla birlikte Güneydoğu'ya çıkarma yapacak olan Başbakan Erdoğan, Ata uçağı ile Mardin havaalanına inecek. Erdoğan'ın buradan 7. Ordu Komutanlığı'na bağlı helikopter ile Şırnak'a geçeceği belirtildi.

Başbakan Şırnak'ta AK Parti İl Kongresi'ne katıldıktan sonra Şırnak Valiliği'ni ziyaret edecek ve AK Parti Mardin il kongresi için Mardin'e gelecek. Başbakan Erdoğan daha sonra Mardin yeni devlet hastanesi ve Lütfiye -Ahmet Çağlar sağlık ocağının açılışını yaptıktan sonra Yeşilli ilçesinde düzenlenen uluslararası Yeşilli Kiraz Festivali'ne katılacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan akşam saatlerinde ise Ata uçağı ile Ankara'ya dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious