Başbakan inanıyor!

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

Resmi temaslar için Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB ile müzakerelerin başlayacağı kanaatinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan Westin Otel’de düzenlenen Türk-Hırvat İş Konseyi Toplantısı’na katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Türkiye ile Hırvatistan arasındaki dış ticaret hacmini artırmayı hedeflediklerini ifade ederek, ’’Dış ticaret hacminin daha ileriye taşınması noktasında ortak irade ortaya koyduk’’ dedi. Erdoğan, Türkiye ile Hırvatistan’ın AB müzakere sürecinde de birbirini desteklediğini hatırlatarak Hırvatistan’ın AB ve NATO’ya girmesini desteklediklerini kaydetti.

Hırvatistan Başbakanı İvo Sanader ise Başbakan Erdoğan ile Türk iş adamlarının Hırvatistan’a gelişinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Bu arada Başbakan Erdoğan’a toplantı çıkışında Hırvat bir gazeteci tarafından AB müzakereleri ile ilgili değerlendirmesi soruldu.

Erdoğan, ’’Müzakerelerin başlayacağı kanaatindeyim’’ diye konuştu. Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Başmüzakereci ve Devlet Bakanı Ali Babacan’ın Lüksemburg’da gerekli görüşmeleri yapacağını sözlerine ekledi.

Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet Türk-Hırvat İş Konseyi Toplantısı’nın ardından Hırvatistan Başbakan İvo Sanader ve beraberindeki heyetle birlikte Dubrovnik kentine hareket etti. Dubrovnik’te incelemelerde bulunacak olan Erdoğan, Hırvatistan Başbakanı Sanader’in onuruna vereceği akşam yemeğine katılmasının ardından Zagreb’e dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious