Başbakan işini yapsın!

  • Giriş : 25.06.2006 / 00:00:00

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Erdoğan'ı sert bir dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Akşehir ilçesine bağlı Cankurtaran köyünde 10. Yörük ve Türkmen Şöleni'ne katılan ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, ANAVATAN Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı parti binasını ziyaret etti.

Mumcu, parti binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erken seçim konusundaki soruyu yanıtlayan Mumcu, "seçim daima demokraside çaredir. Parlamentoya bakıldığında iktidar çoğunluğu tarafından alınacağı görülür. Yeterli çoğunluğa sahip olmadıkça seçim spekülasyonları yapmanın bir anlamı yok. İktidarın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklandığını görüyorum. Türkiye'nin önemli meseleleri ve önceliklerinin gözardı edildiğini görüyorum. Ne yazık ki, bunlar seçim spekülasyonları." diye konuştu.

Ekonomi üzerine gelişmeleri kaygı verici olduğunu söylen Mumcu, "İktidar bu konuda bir yaklaşımı dikkate almıyor. Türkiye elinde olmayan kontrolü büsbütün yitirdi. Hükümet kendi idare etmekte olduğu ekonomi üzerinde çabalamadan durumu daha da kötüleştiriyor. Ekonomideki gelişmeleri kaygı verici buluyorum. Hükümet neyin olup bittiğini anlamış değil. İki bakan toplantısında sıcak paradan alınan yüzde 15 stopajı kaldırdıklarını ilan ediyorlar. Bu durum piyasada olumlu yerine olumsuz etki yaratıyor. Piyasa daha fazla güven istiyor. Hükümet ise güven yerine taviz veriyor. Merkez Bankası rezervlerinin erimesi yönünde devam edecektir. Geride bıraktığımız 10 yıl heba olduğu gibi , bir 10 yıl daha aynı sıkıntılara katlnmak zorunda kalabilir." şeklinde konuştu.

Mumcu, şöyle devam etti: "Tüm bu olumsuz gelişelerin bedelini millet ödüyor. Milletin bedel ödeyeceği şeye razı olamayız. Anlamsız siyaset tartışmaların yönü ekonomiye yansımaktadır. Türkiye siyasete yoğunlaşmak yerine ekonomiye yoğunlaşsın. Sayın Başbakan gövde gösterisini bıraksın, hayali düşmanlarıyla dövüşmekten vazgeçsin, işini yapsın. Seçim meydanı er meydanı. Milletin vicdanına güvenen siyaset yapsın."

Mumcu, partisinin eski lideri Mesut Yılmaz'ın siyasete dönüş sinyalleri vermesi ile ilgili bir soruya, bu konuda siyaset dedikodusu yapmak istemediğini belirterek, "Bu bir hizmet yarışı, kalite yarışı, varım diyen her delikanlıya siyaset açıktır." karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious