Başbakan isterse adaylıktan çekilirim

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Hurşit Bıyık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği doğrultusunda adaylıktan vazgeçebileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti İl Başkanlığı adaylığını açıkladıktan sonra Ankara'ya giderek Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ve Trabzon milletvekilleriyle 18 Haziran'da yapılacak olan genel kurulu değerlendiren Bıyık, görüşmelerle ilgili bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde (TGC) basın toplantısı düzenledi.

Birilerinden izin alarak Trabzon'da parti yöneticiliğinin yapılamayacağını ifade eden Bıyık, "Bazı arkadaşlar yukarılardan gelecek olan seslere göre kendilerini yönlendirme alışkanlıklarına sahipler. Bu bizim partimize yakışan bir davranış biçimi değildir. Birilerinden izin, emir ve işaret alarak asla Trabzon'da AK Parti yöneticiliği yapılamaz. Bu AK Parti'ye ihanettir." dedi.

Bıyık konuşmasında, "Şu an mevcut başkan Ahmet Metin Genç partiyi iyi yönetemediği için aday oldum. Genç'in basından öğrendiğim kadarıyla benimle bir arada olmak istemediğini öğrendim. Bu şuurla söylenmiş bir söz değildir. Ben AK Partiliyim. Kuruluşundan beri varım. AK Parti'nin ruhunu anlamayan, seçilmişle atanmışın farkını kavrayamayan birisinin, partimizde il başkanlığı yapması ve hala aday olmak için gayret sarf etmesi düşündürücüdür." dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylık konusunda adaletli davranacağını kaydeden Bıyık şöyle konuştu: "Genel başkanımızın bu konuda adaletli davranacağına inanıyorum. Genel başkan ne derse doğrudur mantığı yanlıştır. Eğer Başbakan Erdoğan'ı yanlış bilgilendirirseler o zaman ona da yanlış yaptırırlar. Teorik olarak bu böyledir. Ancak ben neden çekilmemem gerektiğini izah ederim. Buna rağmen yine de çekilmem istenirse o zaman adaylıktan vazgeçerim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious