'Başbakan kendini pazarlar'

  • Giriş : 24.06.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Önder Sav, hükümetin yaptığı özelleştirmelerle ülkeyi bir pazar yerine getirdiğini öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, partisinin Konya İl Başkanılığı tarafından organize edilen bir programa katıldı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Program daha sonra yapılan konuşmalarla devam etti.

Programda söz alan Parti Genel Sekreteri Önder Sav, hükümete ağır eleştiriler yöneltti. Hükümetin yaptığı özelleştirmelere değinen Sav, "Başbakan ülkenin en güzide yerlerini yabancı şirketlere sattı. Galataport, Seka, Tüpraş gibi en güzide yerleri yabancılara pazarladı. Başbakan, İstanbul'da en güzel yerleri ise Arap ve Dubai şeyhlerine pazarlıyor. Biz bunları kendisine sorduğumuzda, 'ben ülkeyi pazarlıyorum' diyor. Ancak başbakana türban ile ilgili kararı verdikleri zaman yargıtay üyelerine seslendiği gibi sesleniyorum. Sen ülkeyi pazarlayamazsın sadece Tayyip Erdoğan'ı pazarlarsın." dedi.

Sav, hükümetin ortaya koyduğu ekonomik politikalarla çiftçilerin zor günler geçirdiğini ifade ederek, "Bir çiftçinin ürününün kendisi öldükten sonra değerleneceği yönündeki soruya başbakan, 'artistlik yapma diyor.' Kasım paşalı edasıyla Başka bir çiftçiye 'ananı al git' diye tepki gösteriyor. Çiftçiyi bu kadar horlayan, bu kadar küçük düşüren bir başbakana vatandaş en kısa zamanda cevabını verecek, Vatandaş başbakana 'sen bizi de kendini de perişan ettin. Siyaseti bırak ve eski mesleğin imamlığa dön' diyecek." şeklinde konuştu.

CHP Konya İl Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıya, CHP Ankara Milletvekili Bayram Meral, Konya Milletvekilleri Nezir Büyükcengiz ve Atilla Kart ile partililer katıldı. Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious