Başbakan: Kesinlikle KDV indirimi yok

Başbakan: Kesinlikle KDV indirimi yok.14691
  • Giriş : 05.12.2008 / 01:00:00
  • Güncelleme : 05.12.2008 / 00:09:44

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, KDV indirimi ile ilgili net konuştu. TÜSİAD'a net cevap verdi: KDV'de indirim yok!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan KDV indirimi konusunda net konuştu: Kesinlikle KDV indirimi olmayacak.

Erdoğan, TAI'de düzenlenen törenden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. KDV'de indirim yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, şunları söyledi: ''Şu anda gündemimizde KDV indirimi diye bir şey yok, söz konusu değil. KDV indirimini talep edenler çok ilginç tezatlar içindeler. Bir taraftan 'IMF ile anlaşın' diyorlar, öbür taraftan 'KDV indirimi' diyorlar. Bilmiyorlar ki IMF, şu anda, 'KDV'yi yükseltin' diyor. Biz tam aksine 'Hayır, yükseltemeyiz' diyoruz."

"ALTINI ÇİZEREK SÖYLÜYORUM"

Daha önce, gıda ve tekstilde yapılan KDV indirimelerinin IMF yapılan ciddi müzakereler sonunda yapıldığının altını çizen Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: Bakın bunun altını çiziyorum, sonra IMF ile ilgili ne düşünülüyor, ne görüşülüyor, ne ediliyor falan filan... Bunları bilmeyenlerin bunları bilmesi bakımından söylüyorum. Biz de bundan önce de gıda da olsun, tekstil de olsun, KDV'de yaptığımız ciddi indirimleri IMF ile yapılan çok ciddi müzakerelerden sonra buralara düşürdük. Tüm bu gerçekler ortada. Onun için şu anda bizim KDV'de indirim diye bir durumumuz söz konusu değil."

TÜSİAD TEKLİF ETMİŞTİ

Hükümet'in acil olarak IMF ile anlaşmasını isteyen "Patronlar Kulübü" TÜSİAD'ın Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ geçtiğimiz günlerde hükümetin aynı zamanda KDV indirimine gitmesini istemişti...

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*