'Başbakan kızsa da milletin anası ağlıyor'

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Burdur'daki günlerini ilçeleri, beldeleri, köyleri ve pazar yerlerini gezip vatandaşlarla konuşarak geçiren CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, erken seçim istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Ankara'daki yoğun mesaisinden fırsat buldukça memleketine geliyor. Burada günlerini tatil yaparak değil köyleri ve pazar yerlerini gezerek geçiren Milletvekili Özkan, vatandaşların dertlerini dinliyor. Köylerde içme suyu, sulama suyu, elektrik yol gibi sıkıntıların devam ettiğini aktaran Ramazan Kerim Özkan, çiftçilerin en zor dönemi geçirdiğini iddia etti.

Emeğinin karşılığını alamayan çiftçilerin AK Parti hükümetine çok kızgın olduğunu dile getiren Özkan, bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi. Yapılan iyi hizmetleri alkışladıklarını ancak yanlışları da söylemek zorunda olduklarını vurgulayan Özkan, "Ekonomide kısmi bir rahatlama var. Ancak halka yansıyan hiçbir şey yok. Başbakan Tayyip Erdoğan 'Erken seçim isteyen vatan hainidir' dedi ama ben vatanım ve vatandaşlarım adına erken seçim istiyorum." diye konuştu.

Pazar esnafları ile de görüşen Özkan, dokunduğu her yerden 'bin ah' işittiğini belirtti. Sebze, meyve, et, süt, hububat balık, yumurta ve diğer mamulleri satanların hiçbirinin hallerinden memnun olmadığına dikkat çeken R. Kerim Özkan, pancar konusunda da sıkıntıların hala devam ettiğini aktardı. Özkan, Burdur Şeker Fabrika'sının 28 YTL'lik üre gübresini vadeli olarak vatandaşa 50 YTL'ye sattığını ancak aldığı pancarın bedelini vade farksız ödediğini belirtti. Pancar üreticisinin bu yüzden zarar ettiğini hatta borçlu çıktığını da anlatan CHP Milletvekili, "Başbakan Erdoğan, 'ananı al git' dese bile milletin anası ağladı. Kimse bu gerçeği göz ardı etmesin. Ayrıca anaları ağlatan başka bir husus daha var. O da Terör Yasası'ndaki 6. madde. Analarımızın babalarımızın kanını donduran bu maddenin derhal geri çekilmesi gerekiyor. Aksi halde şehit kanları yerde kalacaktır." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious