Başbakan muhtemelen bugün taburcu olur

  • Giriş : 17.10.2006 / 00:00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu, muhtemelen bugün hastaneden çıkabileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan’ın şeker oranının düşmesi nedeniyle hafif bir baygınlık geçirdiğini, diğer fiziki herhangi bir bulgunun olmadığını belirten Fırat, "Şu anda da durumu çok iyidir, herhangi bir bulgu yoktur. Şu anda da doktorlarımız her ihtimale karşı tüm tetkiklerini yapmaktadır ama kendisindedir, herhangi bir hayati tehlike yoktur" dedi.

Milletvekillerinin de hastaneden ayrılmaya başladığını, bu nedenle daha fazla rahatsızlık vermek istemediklerini anlatan Fırat, "Herhangi bir sıkıntı yok. Büyük ihtimalle de bir süre sonra herhalde hastaneden ayrılacak" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın hangi sağlık ünitesinde bulunduğunun sorulması üzerine Fırat, özel bir odaya alındığını, doktorların başında olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın hastaneye geldiğinde makam aracının camının kırılarak çıkarıldığına ilişkin iddianın sorulması üzerine Fırat, şu bilgileri verdi:

"O ayrı efendim... Şoför ve koruma paniğe kapılıp dışarı çıkınca, tabii ki zırhlı bir araç, otomatik olarak kendi kendini kilitlemiş. Mesele bundan ibaret. İçerden kilitlenmiş, ancak o şekilde (kırarak) açılabilir. Çünkü anahtar da içerde kalmış, heyecanla şoför ve korumalar birden dışarı çıkınca, arabanın özelliğinden, zıhlı bir araç olmasından dolayı kendi kendini kilitlemiş. Sayın Başbakan da içerde kalmış."


"DÜN AKŞAM BAŞ AĞRISI VARDI"


Başbakan Erdoğan’ın hastaneye gelmeden çok önce rahatsızlığını hissedip hissetmediğine ilişkin bir bilginin olup olmadığı sorusuna da Fırat, şu karşılığı verdi:

"Hayır, dün akşam MYK’da hafif bir baş ağrısı vardı. Ve hatta ben de kendisine şeker ihtimalinin olabileceğini söyledim. Kendisi de ’sınırda olduğunu’ söyledi. Aynı şey çünkü bende de var. O bakımdan biliyorum, baş ağrısı yapar. Mesele bundan ibaret." Fırat, Başbakan Erdoğan’ın hastaneye geldiğinde baygın durumda olup olmadığı sorusunu yanıtlarken, "Hayır, zaten hipoglisemi olduğu zaman siz kendinizden geçersiniz. Her şeyi duyarsınız fakat müdahale edemezsiniz. Ben de geçirdiğim için... Baygınlık odur. Ama bugün inşallah çıkar" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious