Başbakan ne derse o

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Gül: Erdoğan'ın seçeceği adayı hep birlikte destekleriz

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda Başbakan'ın vereceği kararı parti olarak hep birlikte destekleyeceklerini söyledi. Gül, Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütü Dışişleri Bakanları Konseyi'nin toplantısına katılmak üzere gittiği Belgrad'daki temaslarını tamamlayarak yurda dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazeteci, Gül'e “AK Parti MKYK toplantısında Başbakan Erdoğan'ın, 'öyle bir karar vereceğiz ki herkes bu ülkeye hizmet etmek istediğimizi anlayacak' açıklamasında bulunduğu hatırlatması üzerine Gül, “Hepimiz hizmetle meşgulüz, başka birşeyle meşgul değiliz” diye konuştu. Başbakan Erdoğan'ın, “Öyle bir karar vereceğiz ki herkes bu ülkeye hizmet etmek istediğimizi anlayacak” şeklindeki sözlerine katıldığını belirten Gül, 'Başbakan'ımızın vereceği kararı hep beraber parti olarak desteklediğimizi söyledik biliyorsunuz' diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde geri sayım devam ederken, TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül biraraya geldi. Sürpriz görüşme kulisleri hareketlendirirken, Bakan Gül, “Olağanüstü birşey çıkarmayın” dedi.

ARINÇ'LA SÜRPRİZ GÖRÜŞME

Bakan Gül, dün sürpriz bir şekilde TBMM Başkanı Bülent Arınç ile biraraya geldi. TBMM Başkanı'nın makamında gerçekleşen görüşme çıkışında soruları yanıtlamayan Bakan Gül, “Olağanüstü bir şey çıkarmayın. Her zaman görüşüyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious