Başbakan operasyona katılan kahraman pilotları kutladı!

Başbakan operasyona katılan kahraman pilotları kutladı!.8169
  • Giriş : 16.12.2007 / 14:02:00
  • Güncelleme : 16.12.2007 / 14:07:55

Erdoğan, başta Genelkurmay Başkanı olmak üzere tüm Silahlı Kuvvetleri personeline teşekkür etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde yer alan terör yuvalarına bu gece kapsamlı bir operasyon yaptığını belirterek, "Memnuniyetle ifade etmek isterim ki gece şartlarında gerçekleştirilen bu harekât ilk değerlendirmelerimize göre başarılı olmuştur." dedi.

Genelkurmay'da operasyon değerlendirmesi yapılıyor

Türkiye ve İran, PKK'ya karşı ortak harekatta anlaştı


Erdoğan, operasyonda görev alan başta Genelkurmay Başkanı olmak üzere tüm Silahlı Kuvvetleri personeline teşekkür etti.

Erdoğan, İzmir'in Ödemiş ilçesinde Devlet Su İşleri'nin 16 göletinin açılış töreninde Kandil Dağı'na yönelik gerçekleştirilen hava operasyonunun değerlendirdi.

Erdoğan şöyle konuştu:

"Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Irak'ın Kuzeyi'nde terör örgütünün bulunduğu yuvalara kapsamlı bir hava harekâtını bu gece icra etmiştir. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki gece şartlarında gerçekleştirilen bu harekât ilk değerlendirmelerimize göre başarılı olmuştur.

Hedeflerini vuran savaş uçuklarımız üstlerine dönmüştür. Kara kuvvetlerimiz destek unsurlarıyla harekata devam etmiştir. Hedeflerin isabet oranlarını belirlemeye yönelik değerlendirme çalışmalarına devam edilmektedir.

Bu harekâtın icra ve planlamasında görev olan başta Genelkurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarımız olmak üzere kahraman pilotlarımız ve tüm silahlı kuvvetlerimiz personelini tebrik ediyor, kutluyorum.

Biz hükümet olarak terör örgütüne karı siyasi, ekonomik, diplomatik, askeri araçları en etkili şekilde kullanmaya kararlıyız. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü huzur ve selameti için verdiğimiz bu mücadele içerde ve dışarıda aynı kararlılıkla devam edecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious