Başbakan Recep Tayip Erdoğan 9 Haziran'da Amasya'da

Başbakan Recep Tayip Erdoğan 9 Haziran'da Amasya'da.11023
  • Giriş : 07.06.2007 / 14:13:00
  • Güncelleme : 07.06.2007 / 14:21:08

Erdoğan'ın, 9 Haziran Cumartesi günü Amasya'ya geleceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın, partisi tarafından düzenlenecek miting ile çeşitli açılış ve temel atma törenleri için 9 Haziran Cumartesi günü Amasya'ya geleceği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Başbakan Erdoğan, 9 Haziran Cumartesi günü Yavuz Selim Meydanı'nda AK Parti tarafından düzenlenen mitinge katılarak halka hitap edecek.

Ziyareti kapsamında, ayrıca TOKİ tarafından Şeyhcui Mahallesi'nde yapımı devam eden ve 176'sı alt gelir grubuna yönelik olarak inşa edilen 297 konuttan tamamlananların hak sahiplerine anahtarlarını da teslim edecek olan Başbakan Erdoğan, Sarayduzü Kışlası'nın açılışını da gerçekleştirecek.

Başbakan Erdoğan tarafından açılışı yapılacak Sarayduzü Kışlası, Amasya Tamimi'nin imzalandığı bina olarak biliniyor.

Zamanın 5. Kafkas Fırkası Karargahı olan tarihi Saraydüzü Kışlası'nın bulunduğu alanın inşaat için elverişli olmaması nedeniyle Bahçeleriçi Mahallesi'nde inşa edilmesine karar verilen yeni bina ''Cumhuriyet Müzesi'' olarak hizmet verecek.

İki katlı inşa edilen binada, sergi ve konferans salonları, Amasya Tamimi'nin anlatıldığı özel bir sergi salon ile idari bölümler yer alıyor.

Başbakan Erdoğan'ın Amasya ziyareti kapsamında bazı temel atma ve açılışlara katılması da bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious