Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ses kaydı - İkinci Başbakan ses kaydı bombası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ses kaydı - İkinci Başbakan ses kaydı bombası.18919
27.02.2014 / 21:08:04

Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'ın 17 Aralık operasyonu sabahı yaptıkları telefon görüşmesi ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Twitter'da ve Youtube'da açılan bir hesaptan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili bir ses kaydı yayınlandı. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada ses kayıtları için "ahlaksızca bir montaj ürünüdür" denildi.

Bu arada Twitter'da ve Youtube'da açılan bir hesaptan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili bir ses kaydı yayınlandı.

Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ikinci bir ses kaydı daha yayınlandı. Ses kayıtlarında Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'la işadamlarından gelen parayı konuştukları, 10 milyon doları beğenmedikleri ve Erdoğan'ın oğluna "bırak hiç alma, kucağımıza düşecekler" dediği iddia ediliyor.

Erdoğan, ses kayıtlarının montaj olduğunu ifade ediyor.

Ses kaydı 17 Aralık gününe ait. Videolarda birden fazla telefon görüşmesinin kayıtları var. Telefon görüşmesinde Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan'a Ankara'da olduğunu söylüyor. Ancak görüşmenin yapıldığı saatlerde Erdoğan'ın Şeb-i Aruz töreni için Konya'da olduğu biliniyor.

Kimileri kayda "sahte" yaklaşımın da bulunsa da azımsanamayacak büyüklükte bir grup, ses kaydının gerçekliğine inandı bile. Şimdi Başbakan Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

Ses kaydını "kapatılma" endişesi gereği yayınlamıyoruz. Basın özgürlüğünün olduğu yeni yıllarda yine bu sayfalarda görüşmek dileğiyle!

İŞTE SES KAYDINA İLK TEPKİ!

TAYYİP ERDOĞAN SEÇİM ŞARKISI:Recep Tayyip Erdoğan: Çok ilginç bir belge açıklayacağım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Afyonkarahisar mitinginde 15 Temmuz 1949 tarihli Saidi Nursi'nin 'Gençlik Rehberi' adlı kitabının toplatılmasını içeren Bakanlar Kurulu kararını göstererek, "İşte bu CHP ile güya Saidi Nursi'nin izinden gittiğini iddia eden paralel örgüt, şu anda kol kola yürüyor. Saidi Nursi'nin kemikleri sızlıyor" dedi. Başbakan Erdoğan, yerel seçim kampanyasında üçüncü mitingini Afyonkarahisar'da yaptı. AK Parti'nin tartışmalara da neden olan yeni seçim şarkısı 'Dombıra' eşliğinde eşi Emine Erdoğan'la birlikte Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran yaklaşık 30 bin kişiyi selamlayan Başbakan Erdoğan, 'Rabia' işareti yaptı, şarkı bitene kadar sahnede kaldı, Dombıra'nın temposuna alkışla eşlik etti.

Başbakan Erdoğan konuşmasında, 1950 yılında bugüne kadar 'Türkiye'yi kim yönetecek' tartışmasının süregeldiğini söyledi. Başbakan Erdoğan, CHP'nin 'İktidarda olsak da muhalefette olsak da Türkiye sadece biz yönetiriz' dediğini, medyanın 'Attığımız manşetlerle Türkiye'ye biz istikamet çizeriz' dediğini, bazı işadamlarının ise 'Para bizde, money bizde, Türkiye'yi biz yönetiriz' dediğini, elitler, seçkinler, çeteler ve mafyatik yapılanma ve paralel çeteler diye nitelendirdiği kesimin de Türkiye'yi kendilerinin yöneteceği iddiasını sürdürdüğünü ileri sürdü. Mustafa Kemal Atatürk ve ilk Meclis'inş Türkiye'yi milletin yöneteceğini açık şekilde dile getirdiğini kaydeden Erdoğan, "Son 12 yılda olduğu gibi istikameti siz belirleyecek, bu ülkeyi siz yöneteceksiniz, siz" dedi.

Türkiye'nin 2013 yılının Mayıs ayında birbiri ardına önemli projelere, tarihi adımlara imza attığı bir dönem olduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, Japonya ile nükleer santral kurulum anlaşmasının imzalanmasına kadar uzanan sürecin sonunda bir elin devreye girdiğini söyledi. Özellikle Japonya ile görüşmeleri sürdürürken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tutumunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"MHP'nin başındaki zat ne diyor biliyor musunuz? Gerçekten acınacak hali var. 'Hiç yere inmiyor ki, hep havada geziyor onu da kulaklarını tutup getireceğiz' diyor MHP'nin Genel Başkanı. İsmini anmayacağım için isim vermiyorum, sen zaten uçma özürlüsün. Ülkeler arası dolaşman mümkün değil 3.5 yıl başbakan yardımcılığı yaptın, nereye gittin onu söyle."

Ülkedeki bazı olayların abartılı dil ve görüntülerle dünyaya servis edildiğini savunan Başbakan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Uluslararası medyanın bazıları var ki, dünyada hazmedemedikleri yerleri karıştırmaya çalışıyorlar. Dün ne oldu biliyor musunuz? Yozgat toplantısı sırasında, Yozgat'ın çekimini nasıl değerlendiriyorlar biliyor musunuz, 'Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı protesto etmek için toplanan kalabalık.' Bunların cibilliyeti bozuk. Medyayı bunlar bugüne kadar böyle kullandılar. Bunların bizde de benzer uzantıları var."

Başbakan Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun CHP'nin Sarıyer'de seçimlere girmesine imkan tanıyan kararını ise "Çok enteresan" diye değerlendirdi. Kararın 6'ya karşı 5 oyla geçtiğini aktaran Başbakan Erdoğan, "Sen geçen seçimlerde Uşak'ta farklı partiyi, yine böyle 3- 5 dakika geç kaldıkları için seçime sokmadın, şimdi bunu nasıl yapıyorsun. Bu seçimlere gölge düşürmeye kimsenin hakkı yok" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*