" />

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kazlıçeşme konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kazlıçeşme konuşması.53769
  • Giriş : 16.06.2013 / 18:05:00
  • Güncelleme : 16.06.2013 / 18:13:57

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazlıçeşme konuşması bağlantısı burada... Erdoğan, Kazlıçeşme'de neler söyledi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan'ın Kazlıçeşme konuşması için buraya tıklayın!

Erdoğan dün Ankara'da neler söylemişti?

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı'ndaki eylemcilere yarına kadar süre tanıdı . Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksi Gezi Parkı'nda eylem yapan göstericilere burayı boşaltmaları için yarına kadar süre tanıdı. Erdoğan, "Çok açık net söylüyorum; Taksim Meydanı boşaldı, boşaldı…Boşalmadığı takdirde artık bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir." dedi.

Ankara Sincan'da AK Parti tarafından düzenlenen 'Milli İradeye Saygı' mitinginde konuşan Erdoğan, "Taksim Gezi Parkı'nda hala kalan var mı bilmiyorum. Bakın olay bir yargı sürecindedir. Bu olayda hala orada durmanın bir anlamı yoktur. Bunun yanında bir şey söyledim. Yargı ne tür karar verir bilemem. Lehte de karar verse İstanbul halk oylamasını yapar. Halk oylaması neticesinde halk eğer diyorsa ki o 'ben parkı korumak suretiyle bir şehir müzesi istiyorum', o zaman halkımızın bu talebini yerine getiririz. Çünkü biz haziran seçimleri öncesinde İstanbul'a vadettik, İstanbul yüzde 50 ile bu projelerimize 'evet' dedi." şeklinde konuştu.

Halk ne karar verirse ona uyacaklarını vurgulayan Erdoğan, "Öyleyse şu anda orada duran kardeşlerim varsa lütfen orayı artık terk etsinler. İyi niyetlilere telkin ediyorum. Çünkü orası İstanbullularındır, orası illegal örgütlerin işgal mekanı değildir." diye konuştu.

Yarın da İstanbul'da miting yapacaklarını dile getiren Erdoğan, "Çok açık net söylüyorum; Taksim Meydanı boşaldı boşaldı…Boşalmadığı takdirde artık bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir. Çünkü kendilerine anlattık her şeyi söyledik. Hala birilerinin orada direndiğini gördüm, sabah 10'da dediler, üçte dediler, hala kararı açıklamadılar. Bu devlet sizin oyuncağınız değil. Kusura bakmasınlar." diye ekledi.

"BU MANZARADA YAKIP YIKMAK YOK"

Başbakan Erdoğan, "Sincan'da bu mahşeri alandan, tüm Türkiye'yi, tüm dünyayı yürekten selamlıyorum" diyerek başladı. Başbakan Erdoğan, "Bu manzarada yakıp yıkmak yok. Bu manzarada gönül insanları var. Bu ülkede acaba taş taş üstüne nasıl koyarız diyenler var. Sessiz yığınların sesini duymak isteyen varsa, Ankara'dan dinlesin. Öyle bir haykıralım ki 80 vilayet, Başkenti duysun. Milli iradeye, demokrasiye, sandığa sahip çıkıyor muyuz? Rabbime hamdolsun" diye konuştu.

TORUNUM 'DİK DUR EĞİLME, BU MİLLET SENİNLE' DİYEREK UYANDIRIYOR

Miting alanında 'Dik dur eğilme bu millet seninle' şeklinde slogan atılması üzerine Başbakan Erdoğan, "Bunları öyle söylediniz ki, 3.5 yaşındaki torunum bile sabah beni bununla uyandırıyor. 'Dik dur eğilme, bu millet seninle'diyor. Biz bu yola kefenimizle çıktık. Hiç endişeniz olmasın. Allah'ın izniyle bu kervan böyle yürüyecek. Bu millet, partisi ne olursa işte burada demokrasiye, milli iradeye sahip çıkıyor" dedi.

"YUMRUK UZATAN İLE TOKA YAPILABİLİR Mİ?"

Başbakan Erdoğan, "Tek bir gönül olarak, tek bir yürek olarak, o çirkin oyunu, o haince saldırıları bozuyor. Millet burada diye tüm dünyaya haykırıyorsunuz. Biz el uzattık. Birileri bize yumruk uzattı. Yumruk uzatan ile toka yapılabilir mi? Ne yazık ki bunun talihsizliği içinde artık bugün burada Sincan'dan yola çıktık. Bu aynı zamanda Mart 2014 seçimlerinin yerel kampanyasının ilk adımıdır. Bu anlayış ile Türkiye'de çok uzun zamandır hasreti çekilen birlik ve beraberliği bu süreçte tesis ettik. Kimsenin şu gördüğünüz tarihi birliği bozmasına asla izin vermeyeceğiz. Biz birlikte Türkiye'yiz. Kimse bu birliği zedelemeyecek. İnşallah hepsinin hevesleri kursaklarında kalacak. Bizim öyle bir direniş tarzımız vardır ki, tüm tuzakları, oyunları bozar. Biz 'duada yakarış ile, susarak, sabrederek' direniriz" diye konuştu.

"ÇAPULCUDAN RAHATSIZ OLMUŞLAR"

Yaşananların çevrecilikle ilgisinin olmadığını belirten Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: "Bunlar mı çevreci? Çevrecilikte gürültü kirliği, görüntü kirliliği var. Bunların neresi çevreci. Bunların derdi başka. çapulcudan çok rahatsız olmuşlar. Dedim ki bana gelenler, Türk Dil Kurumu'nun lügatinden okuyorum. Düzeni bozma gayreti içerisinde olanlara 'çapulcu' denir. Aynı zamanda kamu düzenini bozmaya çalışmak suçtur. hukuku söylüyorum. Eğer demokratik, laik parlamenter bir hukuk içerisindeysek, kusura bakma bu kurallara, hukuka uyacaksın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*