Başbakan Recep Tayyip Erdoğan meydan okudu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan meydan okudu.11164
  • Giriş : 17.07.2007 / 23:45:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:59:56

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Isparta mitinginde siyasi rakipleri Baykal ve Bahçeli'ye meydan okudu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Isparta'da "tek başına iktidar olamazsam çekilirim" dedi. Baykal ve Bahçeli'yi de aynı açıklamayı yapmaya davet eden Erdoğan, iki siyasi rakibinin bu açıklamayı yapmaya cesaret edemeyeceklerini söyledi.

Bahçeli için "2002 seçimlerinden sonra ilk o açıklamıştı bırakıyorum diye. Ancak 9 ay sonra tezahüratlara dayanamadım diye geri döndü" şeklinde konuşan Erdoğan, Baykal ve Bahçeli'yi iktidar olmak istememekle suçladı. MHP'ye verilen oy CHP'ye gider vurgusu yapan Erdoğan Bahçeli ve Baykal'ı bulundukları makamdan nemalanmakla suçladı.


Kendilerinden önce 22 bankanın fona devredildiğini belirten Erdoğan, kendisine göre, bunların en önemli sorumlularından birinin Devlet Bahçeli olduğunu savundu. Erdoğan, şöyle konuştu:

''Bunlar fona devredilirken sen ne yapıyordun? Başbakan Yardımcısı idin, hükümetin ortağı idin. Niye ses çıkarmadın, niye sustun? O zaman DSP'nin değirmenine su taşıyordun, sucu... Şimdi DSP ile CHP birleşti, millet izin verirse o değirmene su taşıyacak.

Buradan, şöyle diyorum, diyorum ki; tek başına biz iktidar olamazsak, ben siyasetten çekiliyorum.

Sayın Baykal sen tek başına iktidar olamazsan, siyasetten çekilecek misin, Sayın Bahçeli, sen tek başına iktidar olamazsan siyasetten çekilecek misin?''

Erdoğan, Devlet Bahçeli'nin, 3 Kasım 2002 seçimlerinden alınan sonuçların ardından siyasetten çekileceğini açıkladığını belirterek, ancak 9 ay sonra birileri, ''sana dayanamıyoruz'' dedikleri için siyasete döndüğünü söyledi.

''Hadi buyurun tek başına iktidar diyorsunuz, hodri meydan. Buyurun...'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

''4 gün kaldı. Halkıma sesleniyorum; CHP, MHP ve diğerlerini destekleyenlere sesleniyorum; Türkiye'nin gündemi bu, tek başına iktidar... Çünkü ben koalisyondan yana değilim. Bahçeli diyor ki; 'tek başına iktidar', Baykal da diyor ki; 'tek başına iktidar'. Biz de zaten tek başına iktidarız ve diyoruz. Hadi diyoruz ama yapamazlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious