Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Rize'yi 3-0 yapacağız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Rize'yi 3-0 yapacağız.11023
  • Giriş : 07.06.2007 / 23:20:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 13:35:17

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: ‘Rize'yi 3-0 yapacağız’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AKP Parti Rize teşkilatının düzenlediği milletvekili adayı tanıtım toplantısına telefonla katılarak partililere hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'den bağımsız milletvekili adayı olan eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ı kast ederek, “Karşımızda kim aday olursa, biz ne yapacağız ona bakalım ve 3-0 olarak Rize'den TBMM'ye üç milletvekili gönderelim” dedi.

AKP Rize teşkilatı, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde, milletvekili adayları Ali Bayramoğlu, Dr. Lütfü Çırakoğlu ve Hasan Karal için bir tanıtım toplantısı düzenledi. AKP Rize 1. sıra Milletvekili adayı, eski MÜSİAD Genel Başkanı Ali Bayramoğlu, konuşma yaptığı sırada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bayramoğlu'nu cep telefonuyla aradı. Bayramoğlu, Erdoğan'ın sesini mikrofon aracılığıyla salona duyurdu. Partililere telefonda hitap eden Başbakan Erdoğan, “Rize'de bir çok yatırımı gerçekleştirdik. Durmak yok, yola devam diyoruz. Eğitim ve sağlıkta attığımız adımlar ortada. Özellikle eğitimde, Rize Üniversitesi'ni oluşturma şerefinin bize nasip olması en önemli adım olmuştur bu dönemde. Yıllardır konuşuluyordu, ama yapılamamıştı. Biz bunu gerçekleştirdik. Rize'nin artık üniversitesi var. Rize'mizi modern bir hastaneye kavuşturduk. Aynı şekilde, Adalet Sarayı'nı bitirdik. Kültür sarayını bitirdik. Karadeniz Sahil yolu, bu dönemde en önemli adımlardandır. 16 yılda yüzde 35'i bitirilen bir Karadeniz sahil yolunun 4,5 yılda tamamını bitirdik. Tüm hemşehrilerimize ve ülkemize hediye ettik. Özellikle çayımız ne hale gelmişti, şimdi çayda geldiğimiz nokta çok farklı. Özellikle Rize'den milletvekili adayımız olan Ali bey, çayın endüstrisi üzerinde çalışmalar yürütüyor. Rize'nin evladı olarak Ali beyi oraya seçmemiz, sağlık sektöründe bir Lütfü Çırakoğlu kardeşimizi oraya göndermemiz, bunun yanında içinizden biri olarak bir çok hizmeti bulunan partimizin kuruluşundan itibaren il başkanlığı yapmış Hasan Karal kardeşimle birlikte, hamdolsun şu anda inşallah el ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz, karşımızda kim aday olursa, biz ne yapacağız, ona bakalım ve 3-0 olarak Rize'den TBMM'ne üç milletvekili gönderelim” dedi.

BAĞIMSIZ ADAY YILMAZ'A 'ÇEKİL' DAVETİ

Başbakan Erdoğan, “Ben sizlere inanıyorum. İnşallah Rize'deki mitingimiz tarihi mitinglerimizden biri olacak. Bugün onun planlamasını yaptık. Rize mitingi coşkusu ve heyecanıyla unutulmaz bir miting olacaktır. Sizlerin sandıklara hakim olmanızı ve bu konudaki dirayetinizi kaybetmemenizi, örgütlü olarak inşallah gidilmedik, çalınmadık kapı bırakılmasın diliyorum. Hepinizi Ankara'dan en kalbi duygularımla selamlıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

YILMAZ'A: 'KENDİNİZİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEYİN'

AKP Rize 1. sıra Milletvekili adayı MÜSİAD eski Genel Başkanı Ali Bayramoğlu ise, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Rize'den bağımsız aday olan eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'a seslenerek, “Bu ülkeye değerli hizmetler vermiş, Başbakanlık yapmış sayın Mesut Yılmaz'a da seslenmek istiyorum. İtibarınızı zedelemeyin. Kendinizi küçük düşürmeyin. Bugün bir parti genel başkanı olarak Rize'deki seçimlere katılmış olsaydınız, alnımızın üstümüze koyar saygı gösterirdik. Ama bağımsız olarak oraya giderek hiçbir şey yapamayacağınız gibi, gitme şansınızın da olmadığını hatırlatıyor ve sizi Rize halkı önünde aday olmaktan çekilmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious