Başbakan Rusya'ya, Erdoğan ABD'ye

Başbakan Rusya'ya, Erdoğan ABD'ye.17266
  • Giriş : 30.11.2016 / 09:37:00
  • Güncelleme : 30.11.2016 / 09:47:05

Türkiye, Amerika ve Rusya arasındaki trafik yoğunlaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakereleri durdurma kararı, Şangay Beşlisi ile olan ilişkiler derken diplomasi trafiği hızlandı.

5-6 Aralık tarihlerinde Başbakan Binali Yıldırım Rusya'ya giderken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Amerika'ya bir ziyarette bulunacak.

Başbakan Binali Yıldırım 5-6 Aralık tarihlerinde Rusya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev’le bir araya gelecek olan Yıldırım’a 7 bakan eşlik edecek. Ziyarette iki ülke ilişkilerinin eski seviyesine yükseltilmesinin yanı sıra Suriye ve bölgesel konular da masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Amerika Müslüman Birliği Zirvesi için 22 Aralık’ta ABD’de olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyareti sırasında “Chicago’da Amerikalı Müslümanların yıllık buluşmasına katılma ihtimalim var. Eğer ayarlanabilirse, Sayın Trump’la da bir görüşme yapabiliriz” sözleriyle 20 Ocak’tan sonra Başkanlık koltuğuna oturacak Trump’la bir araya gelebileceğini duyurmuştu. Yeni yönetimin de yakın zamanda Türkiye’ye ziyaretler gerçekleştirmesi öngörülüyor. Yeni yılın ilk ayında da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin beraberinde çok sayıda bakanla Türkiye’ye gelecek.

TÜRKİYE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*