Başbakan siyasi ayrıcalık yapmıyor

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, kendilerinin bütün bölgeleriyle, şehirleriyle barışık, insanlarıyla içiçe olan bir anlayışla hareket ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rize'deki toplu açılışların ardından karayolu ile Pazar ilçesine hareket eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çayeli ilçesinde geçtiğimiz haftalarda silahlı saldırı sonucu öldürülen Çayeli Belediye Meclis Üyesi İnan Kutlu'nun yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Yol boyunca çocukların büyük sevgi gösterisiyle karşılaşan Başbakan Erdoğan, çocuklara bol bol oyuncak dağıttı. Daha sonra Pazar ilçesine geçen Erdoğan, burada TOKİ tarafından yaptırılan 171 konutun anahtar teslimini yaptı. Başbakan Erdoğan daha sonra TOKİ konutları içerisindeki 16 derslikli ilköğretim okulunun açılışını yaptı.

Başbakan Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyet tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projelerini kendilerinin başlattığını söyledi. İlk zamanlar bu projelere inanmayanların olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Biz milletimize verdiğimiz sözü tuttuk, milletimiz de bize inandı." dedi. Türkiye'nin 81 vilayetinde yanan yatırım kandillerinin Türkiye'nin geleceğini aydınlattığını ifade eden Başbakan Erdoğan, "Mutlu ve müreffeh bir Türkiye'nin temellerini atıyoruz. Bu büyük bir farktır. Bu farkı sizlerle yaşıyoruz. Çünkü bu iktidarı siz getirdiniz. Onun için biz de sizlere layık olmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Bizde bölgesel, etnik ve dinsel milliyetçilik yok." diyen Erdoğan, "Biz, bütün bölgeleriyle, şehirleriyle barışık, insanlarıyla içiçe olan bir anlayışla hareket ediyoruz. Bizde, Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan bir anlayış var. Bu anlayışla Türkiye'yi Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartacağız. Bu böyle bilinmeli. Ama bu yaparak, konuşarak olmaz. İcraatle olur. Onun için de bu icraatları tek tek ortaya koyuyoruz. Bunun yolu da eğitimden, eğitimli bir nesilden geçer." diye konuştu.

Devletin imkan ve kaynaklarını milletin her kesiminin hizmetine ayrımsız olarak sunma gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Erdoğan şöyle konuştu: "Bizim için ideolojik ayrıcalık, siyasi ayrıcalık yok. Bizim anlayışımızda 70 milyon insanımızla kurduğumuz kardeşlik, dostluk, hemşehrilik, vatandaşlık bağları var. Vatandaşlarımızla kurduğumuz bu bağ, gönülden gönüle uzanan bir dostluktur. Bunun için imtiyaz değil adalet gerekiyor. Biz de bunu yapıyoruz."

Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında vatandaşlar arasında gördüğü yöresel kıyafetli 5 yaşındaki Zehra Bozkurt isimli kız çocuğunu yanına çağırarak oyuncak hediye etti.

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) yaptığı konutları ortalama 1 yılda yaptıklarını söyleyen Erdoğan, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'dan kanal sorunu nedeniyle Pazar'daki konutların 6 ay geç bitirildiği cevabını alınca, "Biz vatandaşımıza konutları 12 ayda bitirme sözü veriyoruz. Burada 6 aylık bir gecikme olmuş. Bunun vebali, günahı sana ait. Kanal sorununu zamanında çözeceksin, konutları da zamanında bitireceksin." dedi.

Başbakan daha sonra 171 konut içerisinden temsili olarak 10 vatandaşa konutların anahtarını teslim etti. Erdoğan ardından da TOKİ İlköğretim Okulu ve Pazar Mehmet Akif Pirim Spor Salonu'nun açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan buradan, TOKİ konutlarının teslim töreni için Çamlıhemşin ilçesine hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious