Başbakan sözünü tuttu

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Borçka Barajı açılışı esnasında halkı selamlarken karşılaştığı lösemi hastası Beyzanur Yağcı (6)’nın mevsimlik işçisi babasına verdiği kadro sözünü tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinde bulunan Çay Fabrikasında mevsimlik işçi olarak çalışan Kadir Yağcı (38) lösemi hastası çocuğuna daha iyi koşullarda bakabilmek için Artvin’e açılış için gelen başbakandan yardım istedi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan da, açılış esnasında minik Beyzanur ile ilgilenerek lösemi hastası çocuğa oyuncak hediye etti. Bu esnada Beyzanur’un babası Başbakan'dan kadrolu iş istedi. Erdoğan da yanında bulunan Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu’ya talimat vererek ailenin sorunuyla ilgilenmesini istedi.

Önceki gün Vali Aydoğdu, aileyi makamında kabul ederek baba Kadir Yağcı’ya mevsimlik olarak çalıştığı işyerinde özlük hakkının kadrolu hale getirileceği sözünü verdi. Ayrıca Aydoğdu, aileye kira ve gıda yardımı yapılacağını söyledi.

İki yıllık lösemi hastası talihsiz kız çocuğu Beyzanur’un annesi Ayten Yağcı (36), on iki yıldır evli olduğunu belirterek, evlilikten 6 yıl sonra dünyaya gelen kızının yaşamasını istediğini söyledi. Anne, sorunlarıyla ilgilenen Başbakan Erdoğan’a ve Vali Aydoğdu’ya teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious