Başbakan talimat verdi, taşınacak

Başbakan talimat verdi, taşınacak.16562
  • Giriş : 06.01.2009 / 08:31:00

Taşınma, Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla okulların yarı yıl tatillerinden önce tamamlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Güneydoğu Anadolu Projesi'nin (GAP) yatırım ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla kurulduğu yıldan bu yana Ankara'da faaliyet gösteren GAP İdaresi, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine merkezini Şanlıurfa'ya taşıyor. Taşınma işleminin, okulların yarıyıl tatiline gireceği 23 Ocak'tan itibaren başlaması ve sömestr tatilinden önce tamamlanması planlandı.

PERSONEL SAYISI

176 Şanlıurfa'da taşınmayla ilgili hazırlıkların önemli ölçüde tamamlandığı, bu amaçla Karaköprü Belediyesi'nden bir bina kiralandığı öğrenildi. Halen DSİ'den kiralanan binada faaliyet gösteren GAP Bölge Müdürlüğü'nün de bahar aylarında merkez binaya taşınması bekleniyor. GAP İdaresi'nde 63 geçici işçi, 53 kadrosuz sözleşmeli, 22 sürekli işçi, 14 4-B kapsamında işçi, 12 proje elemanı, 10'u memur ve 2'si de başka kurumlardan görevli olmak üzere toplam 176 personel çalışıyor.

YUVAMIZ DAĞILIR

Taşınma işlemi, tıpkı İstanbul'a gitmesi kararlaştırılan Merkez Bankası ve kamu bankalarında olduğu gibi, GAP çalışanları arasında da tepkiyle karşılandı. Aile durumları nedeniyle taşınmak istemeyen kimi GAP personeli torpil yoluyla başka kurumlara nakil yaptırmaya çalışırken, kimi personel de istifa etmeye hazırlanıyor. GAP çalışanları, “Bekar, aile sorunu olmayan personel taşınsın. Ailesi Ankara'da olan burada kalsın. Aksi halde yuvamız dağılır” çağrısında bulundular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*