Başbakan Tayyip Erdoğan, Baykal ve Uzan'a yüklendi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Baykal ve Uzan'a yüklendi.8496
  • Giriş : 23.06.2007 / 15:28:00
  • Güncelleme : 23.06.2007 / 16:11:30

Erdoğan, Elazığ mitinginde Baykal ile Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ mitinginde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal ile Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'a yüklendi.

Elazığ İstasyon Meydanı'ndaki coşkulu 40 binin üzerindeki kalabalığı gören Başbakan Erdoğan, konuşmasına, "Aziz şehrin aziz insanları biz sizlerle gurur duyuyoruz" diye başladı.

Konuşması sırasında "Vur vur inlesin, Deniz Baykal dinlesin" sloganına Başbakan Erdoğan "Biz gelmedik kavga için. Bizim işimiz sevgi için. Dostun evi gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldik" şeklinde Yunus Emre'nin dörtlüğüyle cevap verdi.

"Kıskananlar çatlasın" sloganlarına da "Onların oyu da lazım. Onun için çatlamasın, onları da aramıza alalım" şeklinde cevap verdi.

Erdoğan daha sonra AK Parti Elazığ milletvekili adayları Mehmet Necati Çetinkaya, Hamza Yanılmaz, Faruk Septioğlu, Tahir Öztürk ve Fevzi İşbaşaran'ı vatandaşlara tanıttı.

"BİZ GÖNÜLLERDEKİ TAHTLARA TALİBİZ"

"Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları arasında vatandaşlara hitap eden Erdoğan, "Biz koltuklara makamlara, mevkilere değil, sizlerin gönüllündeki tahtlara talibiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Biri çıkıyor mazot 1 YTL olacak. Diğeri çıkıyor AK Parti ne veriyorsa biz 2 katını vereceğiz. Biz aldatanlardan olmayacağız. Biz bunların dediği gibi yapmadık. Böyle diyenler 90'lı yıllarındaki krizlere neden oldular. 2000 yıllardaki krizlere böyle geldiler. Birin yanına sıfır koydular. Yetmedi bir sıfır daha koydular. Aah ah. Bu ülke neler çekti onlardan. Birin yanına 6-0 koydular. Cebimizdeki rakamlar büyüdü. Şimdi iddialı bir ifade kullanıyorum. Biz göreve gelmeden önce asgari ücretle kaç kilo peynir, şeker, çay, su, kaç yumurta alıyordunuz. Bir de asgari ücretle şimdi ne kadar alıyorsunuz. Eğer bugün daha az alıyorsanız bize oy vermeyin. Ama bugün daha çok alıyorsanız o zaman diyorum ki durmak yok yola devam. Ve diyorum Halep oradaysa arşın muftakta. Oraya bak kararını ver. Başka yere bakmaya gerek."

BAYKAL VE UZAN'A YÜKLENDİ

AK Parti iktidarınden önce 22 bankanın dolandırıldığını ifade eden Başbakan Erdoğan, Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'a imalı bir şekilde yüklendi.

Erdoğan, "Biri meydanlarda dolaşıyor. Babası, kardeşleri hepsi kaçak. Niye burada değiller. Madem buradaki mallar senin mülkünse niye burada değiller. Niye Türk adaletini güvenmediler. İmar Bankası kime aitti. İmarzedelere kim ödeme yaptı. Bu beyefendi Türk yargısıyla değil, yurtdışında kendine göre bazı yolları arıyor. Bu millet yutmayacak 22 Temmuz'da gereken cevabı verecek. Çok aldatıldık. Ama bundan sonra aldatılmayacağız" dedi.

Anamuhalefet lideri Deniz Baykal'a yüklenen Erdoğan, Baykal'ın bakanlık yaptığı dönemlerde Türkiye'nin kıtlık yaşadığını belirtti.

Baykal'ın Enerji, Maliye ve Dışişleri Bakanlığı yaptığını hatırlatan Başbakan, "Onun bakanlık yaptığı dönemde Türkiye'nin dışardaki itibarını nasıl çökertiğini çok iyi biliyoruz. Çökertmişler bizi. Sayın Baykal Dışişleri Bakanlığı yaptığı zaman Gümrük Birliği benimdir dedi. Şimdi onu da inkar ediyor." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin nüfusunun azalmasını istemediğini söyleyen Başbakan Erdoğan, görevlerinin insanların hayat seviyesini yükseltmek olduğunu belirterek, "Biz bu ülkenin nüfusunun azalmasından yana değiliz. Avrupa'nın nüfusu yaşlandı. Şimdi ah vah ediyor. Böyle giderse 30 yıl sonra bizim nüfus da yaşlanır. Şimdi dünyanın en genç ülkeleri hangileri. Çin ve Hindistan. Sıkıntı var ama çaresini biz düşüneceğiz, biz bulacağız." ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, hükümetleri döneminde Elazığ'a yaptıkları icraatlarını anlattı. Eğitimdeki derslik ve öğretmen ihtiyacını karşıladıklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, sağlıkta da kente gerekli desteği yaptıklarını anlattı.

KÖYDES ile ilgili hizmetleri anlatan Başbakan, zamanla yarışan bir iktidar olduklarını ve halkın bütün ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti.

"Bu yılın sonuna kadar Elazığ havaalanını hava limanı haleni getiriyoruz" diyen Erdoğan, "800 metre olan pisti 3 bin metre haline getireceğiz. Böyle uluslararası bir pist olacak. İstediğiniz gibi dolaşın. Yeter ki siz gezin." şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, Elazığ'a 130 trilyon tarım desteği verdiklerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious