Başbakan Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek'i suçlu buldu

Başbakan Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek'i suçlu buldu.12742
  • Giriş : 15.08.2007 / 23:02:00

Erdoğan, bir gazetecinin sorusu üzerine su krizinde Gökçek'in strateji hatası yapıldığını kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan basın toplantısında, Ankara'daki su krizine de değindi. Melih Gökçek'in hatasını kabul ettiğini belirterek şunları kaydetti;

"Burda bir strateji yanlışı olmuştur. Bana göre Ankara'nın bir su sıkıntısı yoktur. Bu kuraklık süreci yaşandığına göre, bu böyle devam ederse bunun altından kalkmak belediye ya da devletin hemen halledeceği iş değil. Asgari 4-5 aylık Ankara'nın su rezervi var. Kesintiler olmasaydı bu panikleme olmayacaktı. Bunu Melih Bey'de kabul etti, "Kesinti yaparak biz hata yaptık" dedi.

SU KRİZİ ZİRVESİ

Erdoğan önümüzdeki günlerde su kriziyle ilgili de bir zirve yapacak. Akademisyen ve bu işin pratiğini yapmış kişilerle konuşacak. Su zirvesi İstanbul için de geçerli olacak. Kızılırmak projesi de yıl sonuna kalmadan tamamıyla döşenmiş olacak.

Melen suyunun da Ekim ayında bağlanacağını söyleyen Başbakan Erdoğan; "Temennimiz inşallah sonbaharla yağmurlar başlar, toprak hasret olduğu suyunu bulmuş olur. Bizlerde bu konudaki spekülasyonlara prim vermeden bu süreci atlatmış oluruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious