Başbakan Tayyip Erdoğan, ''saldırıdan biz de emin değiliz''

Başbakan Tayyip Erdoğan, ''saldırıdan biz de emin değiliz''.75399
  • Giriş : 06.09.2007 / 22:22:00
  • Güncelleme : 06.09.2007 / 22:27:31

Dışişlerin'den gelişmelere kaygıyla bakıldığını belirten bir açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, İsrail uçaklarının Suriye'yi bombaladığı haberleri ile ilgili olarak kendilerine de bilgi geldiğini, ama şu ana kadar doğrulatamadıklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, adli yıl açılışı dolayısıyla Yargıtay tarafından verilen resepsiyona katıldı. Erdoğan, burada bir basın mensubunun, "İsrail uçaklarının Suriye topraklarını bombaladığı doğru mudur?" şeklindeki sorusuna, "Bize de böyle bilgiler geliyor, ama şu anda net bir şey yok" dedi.

Erdoğan, bir başka basın mensubunun "Uçakların Türkiye'den kalktığı doğru mudur?" şeklindeki sorusuna ise, kafasını sallayarak "Yok öyle bir şey" cevabını verdi.

Dışişleri Bakanlığı, bir İsrail uçağının Suriye hava sahasını ihlal ettiğine ilişkin haberlerin kaygıyla izlendiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, şunları söyledi: "Bir İsrail uçağının Suriye hava sahasını ihlal ettiğine dair haberler kaygıyla izlenmektedir. Bölgenin içinden geçmekte olduğu bu kritik dönemde bu gibi gelişmelerin gerginliğe yolaçabileceğini düşünüyor, bu itibarla tarafların teenniyle hareket etmelerini bekliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious