Başbakan Tayyip Erdoğan: Biz ciddi miting yaparız

Başbakan Tayyip Erdoğan: Biz ciddi miting yaparız.11598
  • Giriş : 08.06.2007 / 15:52:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz ciddi miting yaparız. Geçmişte yapıldı, sonuçlarını gördük" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdoğan, Subayevleri’ndeki konutundan Cuma namazı kıldığı Aksa Camisi’ne yürürken, basın mensuplarıyla sohbet etti.
Seçim mitinglerine bu ayın 15’inde Siirt’ten başlayacağını belirten Erdoğan, bu ayın 13’ünde de yeni genel merkezi açacaklarını dile getirdi. İl başkanları toplantısı yapacaklarını da bildiren Erdoğan, seçim beyannamesini de aynı gün açıklayabileceklerini söyledi.
Erdoğan, bu ayın 14’ünde de milletvekili aday listesinde yer almayan milletvekilleriyle bir araya geleceğini kaydetti.
Gazetecilerin "konserli gece mitingi" ile ilgili düşüncesini sorması üzerine, Erdoğan, "Biz ciddi miting yaparız. Geçmişte yapıldı, sonuçlarını gördük" dedi.
Başbakan Erdoğan, yürüyüş sırasında yaşlı bir kadının "yolun açık olsun" sözleri üzerine teşekkür etti.
Bu arada, bir kadının, Şevval adındaki kız çocuğunun "elini öpmek istediğini" belirtmesi üzerine, Erdoğan, çocukla bir süre sohbet ederek, oyuncak verdi. Erdoğan’ın "dersler nasıl gidiyor" sorusu üzerine, kadın, çocuğun okula gitmediğini söyledi. Kadınla bir süre konuyu görüşen Erdoğan, "Çocuk bu yıl okula başlatılsın" dedi.
Erdoğan, Cuma namazının ardından aynı sokaktaki bir mantı ve börek evinde yemek yedi. Bu sırada dışarıda bekleyen basın mensuplarına da yemek ikram edildi.
Erdoğan, çıkışta, "Gazetecilerin soru sorabilir miyiz" sözlerine "Şu anda arkadaşlar toplantıda bekliyor. Ona yetişmem lazım" karşılığını verdi.
Genelkurmay’ın dün akşamki bildirisinin hatırlaması üzerine ise Erdoğan, "Çok teşekkür ediyorum. İyi günler diliyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious