Başbakan Tayyip Erdoğan: Bu bayram farklı bayram

Başbakan Tayyip  Erdoğan: Bu bayram farklı bayram.16435
  • Giriş : 20.12.2007 / 14:20:00

Erdoğan "Genelkurmay Başkanım, komandolarım" diye tek tek sayarak güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bayram namazını Marmara İlahiyat Vakfı Camisi’nde kılan Başbakan Tayyip Erdoğan, her zaman olduğu gibi çocuklara bayram harçlığı dağıttı. Koruma görevlileri çocuklara 5’er YTL dağıtırken, Erdoğan da gazetecilerin sorularını yanıtladı.Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır’ın eşlik ettiği Erdoğan, bayram mesajı olup olmadığını soran gazetecilere şunları söyledi:

“Bu bayrama çok farklı bir zeminde ve zamanda girmiş bulunuyoruz. Malum, terörle mücadelenin önemli bir safhasındayız. Bu vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başta Genelkurmay başkanım, kuvvet komutanları, özellikle son hava harekatını başarılı bir şekilde gerçekleştiren pilotlarımıza, silahlı kuvvetlerimizin tüm piyade güçlerine, komandolarıma, milletim ve şahsım adına özellikle tebriklerimi sunuyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Birlikteyiz, beraberiz...” dedi.

Türkiye’nin güvenliği için tüm gücüyle gayret eden Emniyet teşkilatının da en üstten en alt kademesine kadar tüm mensuplarını kutlayarak tebrik ettiğini belirten Erdoğan, “Bu bayramı bayram gibi, güvenlik altında kutlamamıza vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik içinde hep birlikte aydınlık yarınlara yürüme dileğinde de bulunan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

“İnanıyorum ki, sevgi, bizim en büyük zenginliğimizdir ve bayramlar sevginin, birliğin, beraberliğin, barışın en yaygın olduğu zemindir. Böyle bir zemin ve zamanda Türkiye olarak yarınları çok daha olumlu görüyoruz. İnşallah, bizim birliğimiz, dayanışmamız, o beklediğimiz, o mutlu, huzur dolu günleri de bizlere getirecektir. Zaten endişelerden uzak bir Türkiye var. Fazla endişe etmeye de gerek yok. İnanıyorum ki, milletçe biriz, beraberiz ve güçlüyüz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious