Başbakan Tayyip Erdoğan: 'CHP'nin dikili bir ağacı bile yok'

Başbakan Tayyip Erdoğan: 'CHP'nin dikili bir ağacı bile yok'.11122
  • Giriş : 24.06.2007 / 19:27:00
  • Güncelleme : 24.06.2007 / 19:33:46

Tayyip Erdoğan, CHP'nin bu ülkede bir dikili ağacı bile olmadığını kaydetti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adıyaman'da vatandaşlara hitap eden Başbakan Erdoğan, CHP ile MHP'nin birbirinden farkı olmadığını belirterek, "CHP yavrusunu da doğuruvermiş, MHP. Şimdiden kendilerine göre hazırlık yapıyorlar. Birbirlerinden farkları yok, al birini vur öbürüne. Türkiye silkindi, külleri üzerinde yeniden büyük Türkiye'yi inşa ediyor." dedi.

Onbinlerce kişinin doldurduğu meydanda konuşan Başbakan Erdoğan önceki iktidarlara yüklendi: "Bizden önceki iktidarda ANAP, MHP ve DSP var mıydı? 22 tane banka fona devredil mi? Bunların içinde hele bir tanesi var ki onun bankasında da aynı şey vardı. Dünyanın hiçbir yerinde yüzde 35'lerle döviz bazında faiz verilmez. Batık bankaların zedelerine para ödedik. Bununla da kalmadık. Daha da acısı benim işçi, memur kardeşimden nema adı altında 13.5 katrilyon para topladılar. Bunun içinde CHP'si, DYP'si, MHP'si ANAP'ı da var. Geldik önümüze bunu getirdiler. Nemaları topladılar ama ödemediler. Biz bu parayı ödedik." diye konuştu.

Vatandaşa, "hortumcu kim?" diye soran Başbakan, "Onlar hortumladı, biz ödedik. Yolsuzlukla biz mücadele ettik. Şimdi utanmadan bize dürüstlük dersi veriyorlar. Hele CHP'nin bu ülkede dikili ağacı yok. Çünkü bu CHP yavrusunu da doğuruvermiş, MHP. Şimdiden kendilerine göre hazırlık yapıyorlar. Birbirlerinden farkları yok al birini vur öbürüne. Türkiye silkindi külleri üzerinde yeniden büyük Türkiye'yi inşa ediyor." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Birileri biz cumhuriyetçiyiz diyorsa cumhura saygı gösterecek, halkçıyız diyorsa halka saygı gösterecek. Milliyetçiyiz diyorsa millete saygı gösterecek. Millete, halka gidemeyenler cumhura güvenmeyenler ne cumhur, ne halk ne de millette saygı göstermeyeceklerdir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, (Hodri meydan halk) diyoruz, buyursunlar gelsinler. Gelemiyorlar gelemeyecekler. Öyleyse sandık sandık sandık. Ben sizleri yaradılanı severim yaradandan ötürü anlayışı ile seviyorum. Bizi bağlayan o bağdır." ifadesini kullandı.

AK Parti'nin milletin partisi olduğunu belirten Erdoğan, "AK iktidar milletin iktidarıdır. AK Parti'nin hamurunu millet yoğurdu. Direksiyon sizin elinizde milletimiz güven ve istikrar diyecektir. seçim beyannamemize göre yıllarca durmak yok yola devam dedik. Bekara karı boşamak kolay. 22 Temmuz'a kadar (Vergi almıyorum) dersin, (Fiyatı indirdim) dersin. Peki bu memleketi ne ile yöneteceksin? Hep aldattılar bu milleti. Krizler böyle çıkmadı mı? Hala bunların borçlarını ödüyoruz. Kimlik çok önemli eğer kimlikte tahribat var ise ondan herşey beklenir." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'a yapılan hizmetleri de anlatarak, Adıyaman Üniversitesi ile gençlerin başka bir ile gitme zorunda kalmayacağını kaydetti. Erdoğan, "Bunlar ilerici değil, gerici. Dünyadaki gelişmeleri takip etmedikleri için yavrularımızı bu imkanlardan mahrum bırakıyorlar. Adıyaman'a bilişim okullarını kurduk mu kurduk. Okullarımızı internet sistemine geçirdik. Bunlar niye yapmadı. Çünkü bizim derdimiz var. Haydi kızlar okula kampanyası ile 3 bin yavrumuzu Adıyaman'da okula kavuşturduk." diye konuştu.

"BİZ, BAYKAL'IN MALİYE VE ENERJİ BAKANLIĞI DÖNEMİNİ DE BİLİRİZ"

Başbakan Erdoğan, annelere seslenerek çocuklarını okula göndermelerini istedi.

Erdoğan, üniversitelilere verilen bursu 45 YTL'den 150 YTL'ye çıkardıklarını belirterek, şöyle devam etti: "Sayın Baykal, (AK Parti ne veriyorsa 3 katını vereceğim) diyor. Sayın Baykal, senden öncekilerde araba, üç anahtar vereceğiz diye vaatlerde bulundular. Bizim bunlara karnımız tok. Sayın Baykal, maliye bakanı iken kimse bu ülkeye borç para vermiyordu. Biz, sayın Baykal'ın enerji bakanlığını da biliriz. Bakanlıkta palto ile oturuyorlardı. Şimdi mazotu 1 YTL'ye indirecekmiş güler misin ağlar mısın. Biz, halkı aldatanlardan olmayacağız, aldatanlara da prim vermeyeceğiz."

KÖYDES kapsamında 2.5 yılda 58 trilyon lira Adıyaman'a gönderdiklerini ifade eden Erdoğan, yıl sonuna kadar yolu suyu olmayan köy kalmayacağını vurguladı.

Nemrut dağında ciddi iyileştirmeler yaptıklarını ve buranın Türk turizmin göz bebeği olacağını belirten Başbakan Erdoğan, Adıyaman'a 2007 yılında 66 trilyon tarımsal destek verdiklerini söyledi.

"Biz faize ne çiftçimizi, ne esnafımızı ne de köylümüzü ezdirmedik. Bizden öncekiler ezdirdi. Farkımız bu." diyen Erdoğan, "Köy korucuları ile ilgili çıkarılan kanunla asgari ücretin üzerine maaş, sağlık sigortasından istifade ve emekliliği getiren biziz. Şehitlerin istifade ettikleri haklardan onları da istifade ettiren biziz." dedi.

Kalan 28 günde adaylardan kapı kapı dolaşmalarını beklediğini söyleyen Başbakan Erdoğan, Adıyamanlılardan da sandıktan 5 milletvekili çıkarmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious