Başbakan Tayyip Erdoğan: Çiftçiye verilen destek ortada

Başbakan Tayyip Erdoğan: Çiftçiye verilen destek ortada.8496
  • Giriş : 22.06.2007 / 16:43:00

Erdoğan, AK Parti hükümetinin Türkiye'de 765 bin çiftçinin 1,5 katrilyon lira borcunu sildiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çiftçimize verilen destek ortada. Meydanlara çıkıp çiftçi sahipsiz diyerek kuru sıkı atmayın." dedi.

Batman'daki mitingde coşkulu kalabalığa seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz iktidara geldiğimizde hayvancılığa verilen destek 83 trilyon liraydı. Biz bu 4 yıl içerisinde bu desteği 710 trilyon liraya çıkardık. Biz çiftçimize her zaman sahip çıktık. Bundan sonrada sahip çıkmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Göreve geldikten sonra Türkiye'nin borcunu önemli derecede aşağı çektiklerini anlatan Başbakan Erdoğan, "Bize (Bunlar IMF'ci) diyorlar. Yazık ya. IMF 1959'lara dayanıyor. CHP'si de IMF'ya borçlandı. ANAP'ı da borçlandı. Hepsi borçlandı. Bize gelince (IMF'ci) diyorlar. Biz geldiğimizde IMF'ye borcumuz 23 milyar Dolar'dı. Şimdi bu borç, 8.7 milyar Dolar'a düştü. Muhalefet ile bizim aramızdaki tek fark bu işte. Onlar bol bol konuşuyor, biz borç ödüyoruz." şeklinde konuştu.

Erdoğan şunları söyledi: "Göreve geldiğimizde Merkez Bankası'nda 26 milyar Dolar vardı. Şimdi 66 milyar Dolar var. Neden 66 milyar Dolar var, çünkü hortumları kestik. Siz bu ülkede hortumcuların kimler olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Siz İmar Bankası'nı biliyorsunuz. İmar Bankası'nın kimleri mağdur ettiğini nasıl batırıldığını da biliyorsunuz. Siz İmar Bankası'nın kimlerin olduğunu da biliyorsunuz. Fazla söze gerek yok."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious