Başbakan Tayyip Erdoğan Kuveyt Emiri ile görüştü

Başbakan Tayyip Erdoğan Kuveyt Emiri ile görüştü.13575
  • Giriş : 31.03.2008 / 22:42:00

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmet El Cabir El Sabah, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sheraton Oteli'nde yaklaşık 40 dakika süren kabulün başında basının görüntü almasına izin verilirken, açıklama yapılmadı.

Kabüle, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler de katıldı.

Bu görüşmeden hemen sonra ise Erdoğan, El Sabah onuruna akşam yemeği verdi. Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki yemeğe, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Cemil Çiçek ve Hayati Yazıcı, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.

İstanbul gezisi için 50 araç kiraladı

Bu arada Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmet El Cabir El Sabah ve beraberindeki heyetin İstanbul'da kullanması amacıyla 50 araçlık lüks filo kiralandığı bildirildi.

Araçların kiralandığı şirketten yapılan yazılı açıklamada, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmet El Cabir El Sabah ve maiyetinin Türkiye ziyareti çerçevesinde, yarından itibaren 5 Nisan'a kadar İstanbul'da bulunacağı belirtildi.

Ziyaretten bir süre önce şirket ile temas kuran Kuveytli yetkililerin, El Sabah ve maiyetinin İstanbul'da sorunsuz ve güvenli ulaşımı için 50 adet lüks araç talep ettikleri bildirilen açıklamada, El Sabah'ın İstanbul gezilerinde ilave olarak bagajlar için de 3 araç bulunacağı bildirildi.

Açıklamada, "her tür konfora sahip araçlarda, protokol, güvenlik ve ileri sürüş teknikleri eğitimlerini tamamlamış, İngilizce bilen şoförlerin hizmet verdiği" ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious