Başbakan Tayyip Erdoğan: "Terörü bitirmekte kararlıyız"

Başbakan Tayyip Erdoğan:
  • Giriş : 30.06.2007 / 21:14:00
  • Güncelleme : 30.06.2007 / 21:41:11

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan,teröre karşı var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan, "Maalesef bugün de 3 şehidimiz var. Medya bunları abartılı olarak vermemeli. Terörün amacı propaganda yaptırmaktır. Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan şeklindeki dört kavrama sarıldığımızda bizi kimse bölemez. Bizi kimse ayırmaz." dedi.

Başbakan Erdoğan, Balıkesir'de AK Parti tarafından düzenlenen seçim mitingine katılarak bir konuşma yaptı. "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları eşliğinde konuşma yapan Erdoğan, daha sonra çok sayıda tesisin ortak açılışını yaptı.

"Bugün aynı coşkuyu Kayseri'de gördük. Kayseri tarihinde böyle bir miting olmadı. Balıkkesir de aynı. İşte meydan, işte halk, işte cumhur, işte millet. Bunu duymak istemeyenler Balıkkesir'in heyecanını görsün. Çok fazla bir şey kalmadı. 22 Temmuz'da gerçeği ayan beyan görecekler." diyen Erdoğan, Türkiye'de değişimin sahibinin millet olduğunu belirtti.

Erdoğan, "AK Parti'nin hamurunu millet yoğurdu." dedi. Menderes'in 1950'de "Yeter söz milletindir" dediğini hatırlatan Başbakan, şimdi "Yeter karar milletindir" dediklerini söyledi. Türkiye'nin tek yolunun gelişim ve değişim olduğunu, çiftçiyi desteklemeye devam edeceklerini, zümre, kabile, hizip, nefret siyaseti yerine sevgi siyaseti yaptıklarını belirten Erdoğan, yeryüzüne adalet ve kardeşlik fikrini yaymayı sürdüreceklerini dile getirdi.

"Biz bu millete aşığız. 81 şehrimizi kucaklaşan 70 milyon insanımızı bir gören anlayışa sahibiz" diyen Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçiminde haksızlığa uğradıklarını dile getirdi. Başbakan, "357 mi büyük 330 mu büyük? 330'la Cumhurbaşkanı oluyor da 357'yi alan niye Cumhurbaşkanı olamıyor? Bunun hukukla bir alakası olamaz." diye konuştu.

"TEK DEVLET, TEK MİLLET, TEK BAYRAK VE TEK VATAN ŞEKLİNDEKİ DÖRT KAVRAMA SARILDIĞIMIZDA BİZİ KİMSE BÖLEMEZ"

Cenazeler üzerinden oy toplamaya çalışanlar bulunduğunu vurgu yapan AK Parti lideri Erdoğan, ellerine verildiği halde bölücü örgüt elebaşısını niçin asmadıklarını sordu. Erdoğan, "Bölücü teröre karşı biz var gücümüzle çalışıyoruz. Sivil toplum örgütleri bu dayanışmanın içinde yer almalı. Medya bunları abartılı olarak vermemeli. Terörün amacı propaganda yaptırmaktır. Maalesef bugün de 3 şehidimiz var... Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan şeklindeki dört kavrama sarıldığımızda bizi kimse bölemez. Bizi kimse ayırmaz." şeklinde konuştu.

Erdoğan konuşmasının sonunda Balıkesir'e yaptıkları yatırımları saydı. Bu yatırımlardan bazıları şöyle: 2 bin 682 toplu konut yapıldı. Ziraat Bankası faizleri düşürüldü. Yağmurlama sistemine geçen çiftçiye faizsiz kredi verilmeye başlandı. Çiftçiye, geçmiş dönemlerle mukayese edilemeyecek derecede mazot ve gübre desteği verildi. 916 derslik yapıldı. 3 lise, 6 Anadolu lisesi, 3 Anadolu öretmen lisesi, yatılı ilköğretim bölge okulları inşa edildi. Balıkesir'de bilişim teknolojisi sınıfı olmayan okul bırakılmadı. Balıkesir'deki okullara 4 bin 787 bilgisayar gönderildi. Muhtaç durumdaki bin 250 lise ve ilköğretim öğrencisine burs veriliyor. Balıkesir Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi açıldı. Üniversite bursları 45 YTL'den 150'ye YTL'ye yükseltildi.

Mitingden sonra geçen yıl kaçırılarak öldürülen Tuğçe Yıldırım'ın anne ve babası, çocuklarının katillerinin bulunması için yardım istedi. Başbakan da zanlıları bulacaklarını sözünü verdi.

Erdoğan, Kuvayı Milliye Meydanı'ndaki mitingden sonra 440 tesisin toplu açılışı için vilayet önünde kurulan platforma geçti. Balıkesir'deki mitinge devlet bakanı Ali Babacan da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious