Başbakan Tayyip Erdoğan'dan Osman Baydemir'e veto

Başbakan Tayyip Erdoğan'dan Osman Baydemir'e veto.14657
  • Giriş : 27.05.2008 / 07:29:00
  • Güncelleme : 27.05.2008 / 00:35:40

Erdoğan’ın Diyarbakır’a yapacağı ziyaret programına Diyarbakır Belediyesi Başkanlığı dahil edilmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın yapacağı Diyarbakır ziyaret programına daha önce olduğu gibi bu kez de Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı dahil etmedi.

Erdoğan’ın daha önce ziyarete dahil etmemesine karşın, Başbakan’ın programına katılan Belediye Başkanı Osman Baydemir’in bu kez Erdoğan’ın programına katılmayacağı bildirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın belediyenin davetlerine karşın şu ana kadar hiçbir Diyarbakır gezisinde Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etmediğine dikkat çekildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Oysa, Başbakan olarak diğer kentlere yaptığı gezilerde belediye ziyaretlerini de programına almaktadır. Doğal olan ve olması gereken de budur. Görüldüğü kadarıyla, Başbakan’ın bu Diyarbakır programında da Büyükşehir Belediyemize bir kez daha bir ziyaret planlanmamıştır. Sayın Başbakanın kentimiz Diyarbakır’a, Belediyemize ve yurttaşlarımıza yaklaşımı bir Başbakan yaklaşımından ziyade, bir siyasi partinin genel başkanı yaklaşımıdır

Başbakan kentimize bir kez daha ülkedeki tüm dinamiklere karşı sorumlu olan ‘ürkiye’nin Başbakanı’ olarak değil, ‘AKP Genel Başkanı’ kimliğiyle gelmektedir. Bu nedenle AKP Sayın Genel Başkanı’nın programlarına iştirak edilmeyecektir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious