Başbakan Tayyip Erdoğan'dan yargıya sert cevap

Başbakan Tayyip Erdoğan'dan yargıya sert cevap.11269
  • Giriş : 26.05.2008 / 01:26:00
  • Güncelleme : 26.05.2008 / 00:07:59

Ankara'da konuşan Başbakan Erdoğan, yargı bildirisine çok sert cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Ankara AK Parti Merkez Kadın Kolları İkinci Olağan Kongresi'nde konuşuyor. Erdoğan yargıya çok sert cevap verdi.

İşte o açıklamalar:

"Kimseye kırgın değiliz. Hiç bir netice gerçeği değiştiremez. Onların tercihine ne kadar saygılıysak onlar da bizim tercihlerimize o kadar saygılı... Partimizi nasıl kurduysak güçlü Türkiye'yi öyle kuracağız. Laiklikten geriye dönüş yoktur. Olamaz. Mesele laiklik değil. mesele yaşam biçimimizdeki faklılıklardır. Mesele başı açık kapalı olmaktır. Mesele işçi ve çiftçi olmaktır. Herkes kendi tercihine müdahale edilmemesini istemektir. Birbirimize bu kadarını nasıl çok gerebiliriz. hangi hakla birbirimizin yaşam biçimine müdahale edebiliriz. Biz herkesin yaşam hakkını karşılamak için siyaset yapıyoruz. Mesele Türkiye'nin gerçek demokratik bir ülke olup olmayacağıdır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın bunu gerçekleştireceğiz. Yargıda yasamada yürütmede bizimdir. Gönül arzu eder ki yargı şunu demeliydi. benim görev alanımı bellidri bunun dışına çıkmamam lazımdır. Yürütme benim görev alanım bellidir. demeliydi. Kimse kusura bakmasın kapatma davası ile ilgili bir bildiriyi cevapsız bırakmak 16 buçuk milyona saygısızlık olur. Sessiz kalamazdık. herkes içini yapmalı. Yargı durumdan vazife çıkardı, böyle bir yetki olamaz. Anayasa'nın 138. madesini çiğnediler. Neticesi ne olursa olsun buna katlanmak mümkün değildir. Hepimizin amacı bu rejimi daha güçlü hale getirmek.

12.5 milyar dolarlık GAP eylem planını Diyarbakır'da açıklayacağız. Buralar bizim vatanımız. Buraları dışarıda tutamayız. Terör örgütü Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Kolay değil 10 yılların eksikliğini gideriyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious