Başbakan; 'Teröre geçit vermeyeceğiz!'

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da konuşan Başbakan Erdoğan, 2Çocukları meydanlara dökenler, Hakkari'de çocukları bombalıyor' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'da birlik ve beraberlik mesajı veren Başbakan Erdoğan "Çocukları meydanlara sürenler annelik babalık duygusundan yoksun insanlardır. Burada çocukları kullananlar Hakkari'de onları hedef seçip bombaladılar. Çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Teröre geçit vermeyip bu ülkeyi her gün daha özgür daha demokratik bir ülke yapmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Diyarbakır 2. Olağan Kongresi ve 21 fabrikanın açılışını yapmak için ATA uçağıyla saat saat 12.00 Diyarbakır'a geldi. Açıklanan programdan bir buçuk saat sonra Diyarbakır'a gelen Başbakan Erdoğan, partisinin Atatürk Stadı'ndaki kongresinde birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Türkiye'yi bugünlere getiren iradenin birlik ve beraberlik olduğunu dile getiren Erdoğan, kardeşlik, huzur, güven, demokrasi, barış ve daha çok özgürlük için aynı iradenin sergilenmesi gerektiğini söyledi. "Sorunlarımızın çoğunu aştık azı kaldı. Bu günlere barışla sevgiyle geldik. Çoğu zaman yanlış anlaşıldık. Büyük bedeller ödedik" diyen Başbabakan Erdoğan şöyle devam etti: "Sizin birlik ve beraberliğiniz olduğu sürece Kürdüyle Türküyle Çerkezi ile bir bütün olup etnik ayrımcılığa yer vermedikten sonra daha güzel günlere hep beraber yürüyeceğiz. Demokrasiyle, hukukla adaletle kalkınacağız. Yolsuzluk ve yasaklarla amansız bir mücadele veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. şimdi kaybedilen zamanı telafi ediyoruz. Diyarbakır'ın sorunlarını Tokat'ın Uşak'ın sorunlarından ayrı tutmuyoruz. 73 milyonun refahı için uğraşıyoruz. Milletimizin yürek yarası bizim de yürek yaramızdır. AK Parti birlik ve beraberlik üzerine siyaset yapar. 3 kırmızı çizgimiz var; birincisi bölgesel milliyetçiliğe hayır; ikincisi etnik ayrımcılığa hayır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyacağız; üçüncüsü dinsel milliyetçiliğe hayır.

Diyarbakır yatırımıyla, zenginlikleriyle değil terörle şiddetle anılsın istiyorlar. Buradan siz de biz de buna hayır diyoruz. Buna izin vermeyeceğiz. Çocukları meydanlara sürenler annelik babalık duygusundan yoksun insanlardır. Burada çocukları kullananlar Hakkari'de onları hedef seçip bombaladılar. Çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Teröre geçit vermeyip bu ülkeyi her gün daha özgür daha demokratik bir ülke yapmak için var gücümüzle çalışacağız."

AK Parti Hükümeti'nin ekonomik çalışmalarından da bahseden Başbakan Erdoğan, "Dört yıl önce enflasyon yüzde 10'un altına inecek deseydik, bu adam hayal görüyor derlerdi. Çok şükür enflasyon yüzde 10'un altına düştü. İşçiden memurdan para toplayıp kağıt ver dediler. Bunu MHP'de CHP'de DSP'de yaptı. İşçiden memurdan para toplayıp sonra da para yerine kağıt önerdiler. Bu hükümet IMF'nin uşağı diyorlar asıl Uşak onlar. Onlar sürekli IMF'den borç alıp ödemediler. Onlar iktidardayken IMF'ye borcu 24 milyar dolardı şimdi ise 13 milyar dolar. Bu parayı kim ödedi. Bu hükümet" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious