Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki!

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki!.15285
  • Giriş : 08.08.2017 / 17:26:00
  • Güncelleme : 08.08.2017 / 17:27:57

Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman basınına verdiği röportaja Başbakan Binali Yıldırım'dan tepki geldi. Başbakan, Yenikent-Temelli Yolu temel atma töreninde yaptığı konuşmada CHP liderine sert sözlerle yüklendi.

Yıldırım, "Türkiye'de can güvenliği yok, mal güvenliği yok, turistler gelmesin" diyor. Bu ne demek. Bu memleketin bir evladıysan nasıl sen ülkeni dünyaya şikayet edersin. Sen bu ülkenin evladı değil misin" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da Yenikent-Temelli yolu temel atma töreninde konuşuyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösteren Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Vatandaşımızın sesine kulak veriyor, derdine derman olmaya çalışıyoruz. Malum, yaz dönemi Ağustos ayındayız, hava sıcak, rehavet var. Hükümet olarak biz rehavete kapılmadan bu zamanları değerlendiriyoruz, önümüzdeki seçim için yapacağımız işlerin hazırlıklarını yapıyoruz. Yaz dönemi vatandaşlarımızdan gelen istekleri değerlendiriyoruz. Yazın rehavetine kendini kaptıranlar, milleti üzmek için incitmet için var güçleri ile çalışıyorlar.

KILIÇDAROĞLU'NA ÇAĞRI...

Bir haber çıktı, Alman dergisinde. Ana muhalefet partisinin başkanı ne diyor, bu dergiye beyanat vermiş. Kılıçdaroğlu iyi dinle. Önce 15 Temmuz'a kontrollü darbe dedin, seni uyardık, millet 16 Nisan'da sana gereken cevabı verdi. "Türkiye'de can güvenliği yok, mal güvenliği yok, turistler gelmesin" diyor. Bu ne demek. Bu memleketin bir evladıysan nasıl sen ülkeni dünyaya şikayet edersin. Kılıçdaroğlu gelmesin dese de geliyor. Fakat, sayın Kılıçdaroğlu belli ki, Türkiye'de turizmin gelişmesinden, refahın artmasından, insanların iş sahibi olmasından hiç mutlu değil. Bırakın bir parti başkanını herhangi bir vatandaş böyle laflar eder mi kendi memleketi için. Şimdi Türkiye'de adalet yok dedi, yollara düştü. Kılıçdaroğlu şimdi yabancı ülkelerden, yabancı dergilerden medet umuyor. Yazık, yazık. Adalete, terör sempatizanları ile yol yürüyerek ulaşamazsın ey Kılıçdaroğlu.

CHP'Lİ VEKİLİN SÖZLERİNE TEPKİ

Bu CHP iyice şirazesinden çıktı. Bir milletvekili diyor ki; 15 Temmuz darbesi bir tiyatrodur. Bu ne biçim darbe diyor. Meclis'i bombaladı 1 milletvekili bile ölmedi. Bizim pilotlarımız bardaktaki suya bile nişan alıyorlar diyor. Sen ne biçim insansın. Şehitlerimizin ruhunu incitecek sözleri nasıl söylersin.

CHP'li Mustafa Akaydın 15 Temmuz için tiyatro vurgusu yapıp şehitleri için “O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum” demişti.

FETÖ'yü aklamaya çalışmak sizin haddinize mi? 17-25 yargı darbesinden sonra da Pensilvanya'ya gittiğini ve terör örgütünün ne kadar güzel çalışmalar yaptığını da ballandıra ballandıra anlatmıştı. Kılıçdaroğlu bu kepazeliğe bir son ver. Millet, bu adama karşı ne yapacağını merakla bekliyor.

"O DEMOKRATİK UNSURLARI AÇIKLASIN DA GÖRELİM

Kılıçdaroğlu, '2019'a hazırlanacağız' dediği o  demokratik unsurları açıklasın da görelim. Sırtını teröre dayayan HDP mi? Sözde  adalet yürüyüşü boyunca devlete ve millete kin ve nefret kusan FETÖ artıkları mı?  Savcımız Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden terör militanları mı? Sayın  Kılıçdaroğlu, ortaklık yapacağın bir demokratik unsur varsa, eğer gerçekten  arıyorsan 15 Temmuz'da sokaklarda kahramanlık destanı yazan millete dön, millette  ara.

"1 MİLYAR LİRALIK KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE SİNCAN'IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ"

14 Nisan'da Sincan'daydık. Sincan Belediye Başkanımız talepleri, beklentileri bizden istedi. Şimdi artık, bu talepleri yerine getirme zamanı. Birer birer bu projeleri hayata geçiriyoruz. Dev spor kompleksimizin inşaatı başladı. İçinde ağız diş sağlığı servisi olan hastanenin inşaatı başlayacak. Yaklaşık 1 milyar liralık kentsel dönüşüm ile Sincan'ın çehresini de değiştireceğiz. Bugün temelini atacağımız bölünmüş yol açıldığı zaman sanayi merkezleri arasında ulaşım çok daha kolay olacak. Ulaşım şehir içine girmeden yapılmış olacak.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*