Başbakan: Türkiye dünyaya açık ülke

Başbakan: Türkiye dünyaya açık ülke.75399
  • Giriş : 20.06.2008 / 17:33:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye'nin ihtiyacı öyle gelip de engeller koymak değil, estek-köstek değil. 'Ya ben de bir ağaç diktim bu ülke için' bunu söylemektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan, Forum Trabzon Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyük bir değişim yaşadığını ve bu değişimden 81 ilin nasibini alacağını söyledi. Erdoğan, ''evrensel demokrasi anlayışının en derli toplu formatı'' olan Avrupa Birliği müktesebatının kararlı bir uygulayıcısı olma noktasında tüm altyapı çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini söyledi.

Küresel ekonominin etkin bir aktörü olma yolunda bu mücadeleyi sürdüreceklerini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

''Öteki taraftan Türkiye'yi içine kapatmaya çalışan anlayışlara da asla prim vermeyeceğiz. Zira Türkiye, içe kapalı, kenara, köşeye itilmiş bir ülke değil. Tam aksine dünyaya açık bir ülke. İnşallah bu akşam çeyrek finalde yaşayacağımız müsabakayla da bunu ispatlarız. Türkiye'nin ihtiyacı heyecandır, motivasyondur, birliktir, beraberliktir, dayanışmadır. Türkiye'nin ihtiyacı öyle gelip de engeller koymak değil, estek-köstek değil. 'Ya ben de bir ağaç diktim bu ülke için' bunu söylemektir. Bu abideleri yükseltmektir. Onun için ben hep şunu söylüyorum; bu ülkede kim taş üstüne taş koyarsa bizim başımız gözümüz üstünde yeri var.''

Forum Trabzon Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin ortaklarından olan Multi Grubun Türkiye'deki yatırımlarının artarak devamını dileyen Başbakan Erdoğan, ''Küresel sermayenin bu noktada önemine inanıyorum. Ve bununla beraber dünyaya açılmanın çok daha farklı anlamı olduğunu biliyorum'' dedi.

Erdoğan, vatandaşlara seslenerek, ''Birliğiniz, beraberliğiniz bozulmasın, dayanışmanız bozulmasın. İnşallah Forum Trabzon, Trabzonumuza bir başka güzellik getirsin'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious