Başbakan ülkeyi bıraktı kendi geleceğini planlıyor

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın,Türkiye'yi düşünmek, Türkiye'yi programlamak yerine, siyasi geleceğini düşünüp planlamaya başladığını savundu. Ağar, "Hükümetin ve Başbakan'ın miadı dolmuştur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazılı bir açıklama yapan Mehmet Ağar, Türkiye'de 20 milyon insanın yoksulluk sınırının altında yaşadığını, resmi rakamlara göre 300 bin üniversite mezununun işsizlikten kıvrandığını kaydederek, terörün hortladığı, köylünün ve çiftçinin adeta horlandığı, mutsuzluğun ve umutsuzluğun bütün kesimleri çepeçevre sardığı talihsiz bir dönemin devam ettiğini iddia etti.

Türkiye'nin içinde bulunduğu "gerçek" gündeme bakıldığında, yaklaşık 1250 gündür tek başına iktidar olan AK Parti Hükümetinin Türkiye'yi "nereden nereye" getirdiğinin açıkça görüldüğünü ifade etti.

Mehmet Ağar, açıklamasında şunları kaydetti: "Tüm bu olumsuzluklar ortadayken hükümetin ve Başbakan'ın en iyi yaptığı şey, geçmişi taşlamak ve bireysel polemiklerle ortalığı bulandırmaktan ibarettir. 1250 gün boyunca bir arpa boyu mesafe alamayan bu hükümetin miadı dolmuştur.Bundan böyle AKP Hükümetinin bahanesi kalmamıştır. Bütün politikalarını bahaneler, geçmişi kötülemek, rakiplerini hedef göstermek, popülizm üstüne inşa eden bu zihniyetin Türkiye'ye ve milletimize verebileceği hiçbir şey yoktur. Bunların davası ne adalettir ne de kalkınmadır. Yaşadığımız süreçte tek davaları, kendilerini kurtarmaktan ibarettir. Bütün hesapları budur. Uykularında memleket rüyaları değil, 'koltuk hülyaları' görmektedirler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious