Başbakan vatandaştan hırsızları ihbar etmesini istedi!

Başbakan vatandaştan hırsızları ihbar etmesini istedi!.8169
  • Giriş : 22.12.2007 / 18:16:00

Erdoğan,Türkiye’nin hırsızlardan temizlenmesi için, hırsızlığa tanık olanların ihbar etmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AKP Üsküdar İlçe Teşkilatı tarafından Haydarpaşa Lisesi’nde düzenlenen bayramlaşma toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, bölgeler arasında asla ayırım yapılamayacağını belirterek, Türkiye’nin, okul, hastane, yol, enerji hatları, köylerdeki yol ve suyla bir değişim yaşadığını ifade etti. Artık her tarafın şantiye olduğunu kaydeden Erdoğan, bu yıl büyük şehirlerden başlanarak, bütün elektrik ve enerji hatlarının, telefon hatları gibi yeraltına alınacağını dile getirdi. Erdoğan bu yapılanlarla bir devletin övünemeyeceğini söylerken, “Ama biz övünür hale geldik. Bizi o hale getirdiler” diye konuştu.

-“DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA KORKUNÇ BİR ELEKTRİK KAÇAĞI VAR”-

Türkiye’deki elektrik kaçağının özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da korkunç bir boyutta olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Bir kuyunun içerisine ufak, tek kişilik bir karyola atılmış, ona elektrik kabloları bağlanmış. O da kaçak elektriğe bağlı, o su onunla ısıtılıyor. Oradan sıcak su kullanılıyor. Böyle gariplikler var” dedi. Erdoğan, bu bölgelerde yüzde 65 kaçak elektrik kullanıldığına işaret ederek, Türkiye’nin hırsızlardan temizlenmesi için, hırsızı gören herkesin, gördüğü yerde ilgili birimlere ihbar etmesini istedi. İş adamlarına da, vergi vermeyeni ihbar etmesi çağrısında bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, haksız rekabetin ortadan kaldırılması gerektiğini dile getirdi.

-“PARTİMDE HIRSIZLAR YER ALAMAZ”-

Erdoğan, rüşvet istenmesi durumunda da ihbar edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Partimin ilgilisi, şusu, busu, belediyesinde, vesairesinde, nerede varsa anında soruşturmayı başlatırız. Kimse de gücenmesin, kusura bakmasın. Bakın başlattıklarım var. Partimden ihraç ettiğim, belediye başkanları var. Benim partimin birimleri içinde hırsızlar yer alamaz” diye konuştu. Parti olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydeden Erdoğan, yargıyla ilgili olanları da yargının yapmasını dile getirdi. Erdoğan, enerji konusunda olaylar olduğunu ve başbakan olarak kendisinin suç duyurusunda bulunduğunu aktararak, gerisinin yargıya kaldığını ifade etti.

-“TRABZON, Malatya VE İZMİR’DE YAŞANANLAR KABUL EDİLECEK OLAYLAR DEĞİL”-

Her dine eşit mesafede olduklarını söyleyen Erdoğan, Türkiye’nin yüzde 99’unun Müslüman olduğunu belirterek, Türkiye’de, İslam dışındaki dinlerin de mensupları olduğuna dikkat çekti. Erdoğan, farklı din mensuplarının da inançlarını güvence altında yaşama hakkına sahip olduklarına vurgu yaparak, Almanya’da bulunan cami ve mescitlerde Müslümanların ibadetlerini yaptıklarını kaydetti.

Almanya’daki cami ve mescitlerde bazen kundaklama olduğunu söyleyen Erdoğan, “Bunlar oluyor diye aynısını yapma hakkına sahip miyiz? Hayır değiliz. Zaman zaman bizde de buna benzer şeyler oluyor. Trabzon, Malatya ve son olarak İzmir’de yaşanan olay. Bunlar, asla kabullenebileceğimiz olaylar değildir” dedi. Erdoğan, bu olayları yapanların İslam’dan nasibini almamış, İslam cahili kişiler olduğunu vurgulayarak, “Misyonerlik aldı başını gidiyor” lafını yapanların tereciye tere sattıklarını belirtti.

“Eğer sen inancına güveniyorsan, inanç hürriyetinden korkma. Düşüncene güveniyorsan, düşünce hürriyetinden korkma. Demek ki senin kendine güvenin yok, oksijen çadırına girmişsin farkında değilsin” diyen Erdoğan, AKP’nin sosyal, kültürel faaliyetlerinde ve seminerlerinde bulunulması gerektiğini ve böylece, özgüvenin artarak, insanlara yaklaşımın değişeceğini dile getirdi.

Erdoğan, 15 ay sonra yerel seçimler olacağını hatırlatarak, hizmetin gerekli fakat yeterli olmadığını, yeterli olanın ise gönülleri kazanmak olduğunu kaydederek, “İnanıyorum ki yapılacak ilk yerel seçimlerde de, 22 Temmuz’dan çok daha fazla sandıklardan AKP çıkmalıdır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious