Başbakan: Yardım konvoyu yola çıktı

Başbakan: Yardım konvoyu yola çıktı.15285
  • Giriş : 13.11.2017 / 10:31:00

Başbakan Binali Yıldırım, Irak'ta yaşanan depreme ilişkin konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Binali Yıldırım, Irak'ta meydana gelen ve 200'den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan depreme ilgili yaptığı açıklamasında ilk yardım konvoyunun bölgeye ulaştığını bildidi.

aşbakan Binali Yıldırım, Irak'taki depreme ilişkin,  "Türkiye'nin bütün varlığıyla depremzede kardeşlerinin yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz. deprem acısını yaşayan kardeş Irak halkının ihtiyaç duyacağı tıbbi ve gıda yardımı başta olmak üzere bütün talepleri için Türkiye harekete geçmiş, ilk yardım konvoyunu yola çıkarmıştır." ifadesini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, yazılı açıklamasında, Türkiye'nin, Kuzey Irak'ta merkez üssü  Süleymaniye olan depremin acısını yüreğinde hissederek ilk dakikadan itibaren  depremzede kardeşlerinin yanında olmak için harekete geçtiğini belirtti.

Türk Kızılayı'nın yardım konvoyunun yolda olduğunu bildiren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Depremi yaşayan kardeşlerimize büyük geçmiş olsun diyor, hayatlarını  kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bilvesile Türkiye'nin bütün  varlığıyla depremzede kardeşlerinin yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz.  deprem acısını yaşayan kardeş Irak halkının ihtiyaç duyacağı tıbbi ve gıda  yardımı başta olmak üzere bütün talepleri için Türkiye harekete geçmiş, ilk  yardım konvoyunu yola çıkarmıştır.

Allah'tan dileğimiz daha fazla can kayıplarının yaşanmamasıdır. Bu  büyük acıyı yaşayan kardeş Irak halkına ve yönetimine ve Kuzey Irak yönetimine  derin üzüntülerimizi ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Depremi yaşayan  kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcıları olsun."

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*