Başbakan Yardımcısı Şahin: Ulusoy samimi olmalı

  • Giriş : 22.06.2007 / 11:00:00
  • Güncelleme : 22.06.2007 / 11:05:10

Şahin, Kulüpler Birliği'nin seçim isteme kararıyla ilgili şöle konuştu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Kulüpler Birliği'nin seçim isteme kararıyla ilgili, ''Futbol Federasyonu sayın başkanı ve yönetiminin, genel kurul delegelerinin bu samimi istekleri karşısında samimi bir tavır takınmasının Türkiye'de spora ve futbola hizmet edeceğini düşünüyorum'' dedi.
Mehmet Ali Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu'nun gerçek aktörlerinin genel kurul delegeleri olduğunu vurguladı. Genel kurul delegelerinin salt çoğunluğunun seçim istemesi durumunda yasal olarak seçim yapılması gerektiğini belirten Şahin, ''Bundan kimse kaçamaz. Ancak Futbol Federasyonu sayın başkanı ve yönetiminin genel kurul delegelerinin bu samimi istekleri karşısında samimi bir tavır takınmasının Türkiye'de spora ve futbola hizmet edeceğini düşünüyorum'' diye konuştu.

SINIRSIZ YABANCI İSTEĞİ
Kulüplerin sınırsız yabancı futbolcu oynatabilme isteğini de değerlendiren Şahin, bu durumun Türkiye'de futbolun gelişimine ve özellikle milli takıma güçlü sporcular yetiştirilmesine olumsuz etki yapacağını söyledi.
Buna karşın Avrupa'da gerek Şampiyonlar Ligi, gerekse UEFA'da Türkiye'yi temsil eden Türk takımlarının haksız bir rekabet karşısında kalmaması gerektiğini dile getiren Şahin, ''Yani oynayacağımız yabancı takım sınırsız yabancı oynatma imkanına sahip olur da bizimki sınırlı olursa tabii ki haksız bir rekabete maruz kalmış oluyor. Belki o maçlar için bir sınırsızlık düşünülebilir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious