Başbakan: Yerli araba yapacağız

Başbakan: Yerli araba yapacağız.12419
  • Giriş : 31.05.2018 / 14:41:00
  • Güncelleme : 31.05.2018 / 15:15:49

Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinden sonra yapılacakları anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Binali Yıldırım, Giresun'da gerçekleştirdiği mitingde vatandaşlara seslendi. Başbakan, 24 Haziran seçimleri ve planları hakkında konuştu ve yerli otomobil müjdesini verdi.

İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

Türkiye için önemli bir seçime gidiyoruz. Türkiye'yi geleceğe, 100. kuruluş yıldönümüne taşıyacak kadroları siz Giresunlu kardeşlerim seçecek. Giresun çoktan vakit Giresun vakti vakit Türkiye vakti diyor. Giresun yaparsa yine AK Parti yapar diyor.

Bir süreden beri adaylar meydanlarda. Dikkatinizi çekti mi? Cumhurbaşkanımız dışındaki bütün adaylar ne diyor; Biz parlamenter sisteme geri döneceğiz. Yani 16 Nisan'da yaptığınız halk oylaması belli ki bunların içine sinmemiş. Yenilmeyi kabul etmemişler. Şimdi diyorlar ki darbeler dönemine, kumpaslara, krizlere geri dönelim. Güzel güzel vaatler veriyorlar. Ölçü izan yok. Sen CHP'nin seçim beyannamesini okumadın mı? Orada diyor ki cumhurbaşkanı sembolik olacak yetkisi olmayacak. Hangi yetkiyle bunları yapacaksın? Millet yemez bunu.

146 büyük projeyi milletimizle paylaştık. Cumhurbaşkanımız bir koldan biz bir koldan Türkiye'yi karış karış geziyoruz. Bundan sonra çekişme itişme kakışma yok. İrade tk o irade de sizin iradeniz. Sandıkta neye karar veriyorsanız Türkiye'de o olacak. Biz bunun adına sadeleştirme diyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle işler daha da hızlanacak.

16 yıldır gerçekleştirdiğimiz hizmetleri anlatıyoruz hayal anlatmıyortuz. Bizde hizmet var hayal tacirliği yok. Diğer yandan gelecek 5 yıl için prıjelerimiz var. Yaptıklarımız yapacaklrımızın teminatıdır. Bunlar neden bahsediyor? Kanal İstanbul'u iptal edeceklermiş. Savaştan ölümden canını kurtarıp bize sığınmış Suriyeli kardeşlerimizi ateşin ortasına geri gönderecekmiş. İnsanlık öldü mü? Biz asil bir milletiz. Biz darda kalanlara yardım ederek bugünlere geldik.

Biz yerli araba yapacağız tamamıyla Türk malı, bu projeyş  iptal edeceklermiş. İşleri güçleri yıkmak bozmak.

Vaatler o kadar uçtu gitti ki rahmeti babaannemin lafını söylemeden olmaz. "Üfle evladım üfle kaval elin yel Allah'ın." Bunlarınki de o hesap. Bunların bir derdi var Erdoğanı iktidardan indirmek. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*